Zavřít reklamu

apple-question-mark V poslednej dobe sa čoraz viac stretávame s informáciami, že Apple začína pomaly ale iste koketovať s myšlienkou výroby vlastného automobilu. Konkrétne by sa malo jednať o elektrický voz, podobne tak ako je tomu pri automobiloch od značky Tesla. Dokonca aj sám Tim Cook nenápadne naznačil, že Apple pracuje na skutočne veľkých veciach, ale ich uvedenie na trh je plánované do budúcnosti. Znamená to, že by sme sa mohli dočkať auta, ktoré má na kapote symbol nahryznutého jablka?

Táto informácia sa zdá byť čoraz viac pravdivá nakoľko sa v USA objavilo hneď niekoľko tajomných áut, ktoré majú zaujímavé zariadenia na streche a sú registrované práve na Apple. Môže sa jednať kľudne aj o zariadenia, ktoré majú podobnú funkciu ako autá od Google, ktoré fotili službu Street View. Avšak toto sa zdá byť nepravdepodobné, keďže Applu by takáto služba prakticky nič nepriniesla a zariadenie je o dosť menšie ako to,ktoré je  použité na autách Google. Pokojne sa môže jednať o zariadenie, ktoré by bolo v budúcnosti určené na autonómnu jazdu a Apple už teraz skúša jeho prevádzku v uliciach amerických veľkomiest.

Apple Van
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Ďalším faktom, ktorý nahráva tomu, že by sme sa niekedy v budúcnosti mohli dočkať automobilu iCar je to, že v nie tak dávnom období prešlo až 150 zamestnancov od Tesla Motors do Applu. Títo zamestnanci pritom pracovali na vývoji elektromobilov Tesla. Tento prechod však môže znamenať aj to, že Apple a Tesla uzavreli akúsi tajnú dohodu, ktorá spočíva práve vo výrobe automobilov. Už v minulosti sa pritom stretol Tim Cook s Elonom Muskom, od ktorého mohol získať potrebné cenné informácie ohľadom vývoja elektromobilu. A v neposlednom rade je treba spomenúť aj to, že v minulosti aj sám Steve Jobs plánoval navrhnúť iCar. Či sa však takéto auto objavilo niekedy na rysovacom prkne Jonyho Iva je neznáme. Ak by sa však Apple niekedy v budúcnosti rozhodol, že vytvorí vlastný automobil, bol by to skutočne odvážny krok nakoľko je tento kalifornský gigant chápaný ako čisto IT spoločnosť. Apple by však pri uvedení takéhoto automobilu nesmel zabudnúť na to, že ak by bola jeho cena príliš vysoká, ako to u produktov Apple býva, ľudia by si ho jednoducho nemuseli kupovať. Tak či onak, ak sa Apple pre tento krok odhodlá, bude to azda jedno z najriskantnejších rozhodnutí, aké táto spoločnosť kedy urobila.

original_324535_qyti96fAgvzxLAo1n8JayH5rk
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Zdroj: http://bgr.com/2015/02/10/apple-icar-vs-tesla-rumors/

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější