Zavřít reklamu

HealthKit14 z 23 nejlepších nemocnic v USA již testuje Apple HealthKit nebo jej chtějí začít testovat v nejbližší možné době. HealthKit a na něm postavený software umožní lékařům monitorovat pacienty s chronickým onemocněním a upozornit je na první příznaky problémů, díky čemuž mohou lékaři vykonat více preventivních zákroků nebo opatření, aby nedošlo k fatálním následkům. Aplikace postavené na HeathKitu budou k dispozici v letošním roce a lékaři se na ně těší.

Aplikace budou prozatím dostupné pro iOS zařízení a očekává se, že jakmile začne Apple prodávat Apple Watch, budou dostupné také přímo pro ně. Odborníci společnosti Apple v současné době zaškolují lékaře a další personál nemocnic a klinik k tomu, aby dokázali co nejefektivněji využívat informace z HealthKit a taktéž vyvíjejí další aplikace postavené právě na HeathKit.

Zástupci nemocnic chválí především fakt, že Apple poskytl možnost přidat software kompatibilní s HeathKit do produktů různých výrobců. Pro nemocnici je nemožné dokázat se dohodnout s každým partnerem, který vyrábí doplňky pro mobilní telefony nebo různé fitness náramky a čidla, aby udělal software kompatibilní s tím, který používá daná nemocnice. Místo toho takto stačí, když je nemocnice kompatibilní s HeathKit aplikacemi, což není díky Applu žádný problém a pak je již jen a jen na výrobcích, zda začlení podporu HeathKit do svého hardwaru a softwaru.

Health
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější