Zavřít reklamu

iTunes 12 iconCEO společnosti Beats a jeden z nejnovějších členů managmentu společnosti Apple Jimmy Iovine se v poslední době setkal s řadou hudebníků světového formátu, aby je přesvědčil k vydávání exkluzivních alb, které budou dostupné pouze v rámci iTunes App Store. Neuvěřitelný úspěch se svojí exkluzivitou pro iTunes v loňském roce dosáhla Beyoncé, která prolomila veškeré rekordy k čemuž ji pomohla vehementní propagace společnosti Apple, která si exkluzivního alba pro iTunes nesmírně vážila.

Jimmy má ve vyjednávání navíc trošku jinou pozici než běžný manažer, mezi jeho skvělé přátele patří lidé jako je Nicki Minaj, Pharrell nebo Gwen Stefani a na co nestačí Jimmy, to domluví Dr. Dre, který produkoval hudbu tolika hvězdám, že jen jejich vyjmenování by bylo na celý samostatný článek. Apple chce pochopitelně co nejvíc exkluzivit pro sebe, aby lidi motivoval k nákupům a registraci v iTunes Store a pokud se společnosti podaří vyjednat s umělci dobré podmínky, pak bude mít Apple oproti ostatním opět eso v rukávu. Navíc exkluzivita se nemusí týkat jen iTunes Store, ale také Beats Music.

Jen pro připomenutí Beyoncé která jako první vydala exkluzivitu pro iTunes v loňském roce dokázala prodat neuvěřitelných 828 000 kopií za pouhé tři dny a to bez toho, aniž by musela věnovat úsilí, čas a peníze propagaci nebo přípravě samotného fyzického CD. O propagaci se postaral Apple, který album promoval na oficiálních stránkách a také ve všech sekcích iTunes Store stejně jako na sociálních sítích. Jimmy má tak kromě toho, že se s umělci kamarádi silné eso v rukávu a tím je neuvěřitelný výsledek Byoncé.

Dnes nejčtenější

.