Zavřít reklamu

fadellTony Fadell už v minulosti ovládol svet s prehrávačmi iPod, ale nič nie je večné a iPody onedlho nahradil iPhone. Odvtedy hľadá otec iPodu ďalšie spôsoby ako prísť s inováciami a keď už Google odkúpil jeho startup Nest, tak sa rozhodol spustiť ďalší startup. Tentoraz však nejde o inteligentnú elektroniku ale o niečo, čo naozaj zmení svet smartfónov! Jeho nový startup Keyssa vyvíja technológiu známu ako „Kiss Connectivity“, vďaka ktorej budú môcť užívatelia zdieľať súbory naozaj bleskovou rýchlosťou. Dokonca až takou, že odoslanie filmu Avatar z jedného telefónu do druhého potrvá 5 sekúnd!

Technológia je totiž oveľa rýchlejšia než všetky dnešné štandardy využívané u telefónov a zatiaľ čo NFC prenáša dáta rýchlosťou zhruba 400 Kbps a WiFi s rýchlosťou do 1.34 Gbps,  technológia Kiss Connectivity dokáže bezdrôtovo presunúť dáta s rýchlosťou až 6 Gbps, čo znamená zhruba 750 MB za sekundu. Technológia funguje na rovnakom princípe ako NFC a pre prenos dát jednoducho stačí, aby si užívatelia k sebe priložili telefóny alebo tablety. V budúcnosti by to mohlo nájsť uplatnenie napríklad na letiskách, kde by si ľudia priložili telefóny ku kiosku, z ktorého si stiahnu hudobné albumy alebo filmy behom sekúnd. To isté by sa tiež podľa CEO Erica Almgrena uplatniť aj na koncertoch, kde by si ľudia mohli po koncerte zakúpiť a okamžite stiahnuť album daného interpreta.

Nádejný startup by mal podľa Fadella zmeniť svet smartfónov ako taký a mal by sa postarať o to, že v budúcnosti už nebudú na telefónoch vyžadované žiadne konektory – všetko totiž nahradia bezdrôtové technológie a povedzme si narovinu, ani bezdrôtové nabíjanie už nie je záležitosťou roku 2054. Startupu Keyssa sa doposiaľ podarilo vyzbierať 47 miliónov dolárov a s takouto čiastkou chce spoločnosť priniesť novinku do bežného života už budúci rok. Ako sa už dalo čakať, jedným z hlavných investorov je Samsung, ktorý je veľmi dobre známy tým, že každý rok odprezentuje niekoľko demonštračných produktov – ako napríklad teraz Galaxy Note Edge, ktorý sa začína pomaly predávať po celom svete. Ďalším investorom je Intel.

Zdroj: Business Insider

Související články

Dnes nejčtenější

.