Zavřít reklamu

Pretože Steve Jobs už nie je medzi nami, mnohokrát sa môžeme na internetových fórach stretnúť s otázkou „Čo bude ďalej? Ako sa bude Apple vyvíjať bez Steva?“. Práve na túto otázku sa rozhodol odpovedať CEO spoločnosti Oracle a blízky priateľ Steva Jobsa, Larry Ellison. Larry sa má totiž objaviť v televíznej relácii CBS This Morning, ktorú televízia CBS vysiela každé ráno, a poskytne pre ňu veľmi zaujímavý rozhovor, v ktorom sa okrem iného objavia aj otázky okolo NSA a sledovania užívateľov.

Ellison si myslí, že Apple nečaká svetlá budúcnosť: „Už vieme, čo sa stane. Videli sme to – Vykonali sme experiment. Videli sme Apple so Stevom Jobsom. Videli sme Apple bez Steva Jobsa. Videli sme Apple so Stevom Jobsom. No a teraz, teraz uvidíme Apple bez Steva Jobsa.“

Ellison chcel týmito slovami naznačiť, že Apple už v minulosti fungoval dvakrát bez Steva Jobsa. Prvýkrát sa jednalo o situáciu z minulého storočia, keď CEO John Sculley a predstavenstvo spoločnosti vyhodilo Jobsa. Spoločnosť sa vtedy dala na veľmi zlú cestu a situácia s ňou dopadla tak, že Apple vyrobil množstvo nadbytočných produktov, a za niekoľko rokov čelil krachu. Situácia sa zlepšila až po tom, ako Steve Jobs opäť vstúpil do vedenia spoločnosti a premenil Apple na to, čím je dnes. Predstavil iPod, iPhone a iPad. Jobs však nebol vo vedení spoločnosti vždy a tak znovu opustil vedenie v roku 2004, keď musel podstúpiť operáciu pankreasu. Apple tak na dva mesiace viedol Tim Cook, ktorého vidíme vo vedení spoločnosti dnes.

No a práve to tretie, posledné obdobie bez Steva Jobsa, začalo v októbri/říjnu 2011, keď Steve Jobs zomrel na rakovinu. Hovorí sa však, že ešte v posledné dni pred smrťou pripravoval plány do budúcnosti, skoro ako keby tušil, čo ho neskôr čaká. Apple tak momentálne funguje nielen na plánoch Steva Jobsa, ale aj na svojich vlastných plánoch. Ktoré nápady pochádzali z jeho hlavy a ktoré nie, zatiaľ nevieme. „Bol to náš Edison. Bol to náš Picasso. Bol to neuveriteľný vynálezca,“ dodal Ellison.

*Zdroj: ZDNet

Související články

Dnes nejčtenější