Zavřít reklamu

carl-icahn_and-apple Kdyby Tim Cook a jeho managment mohl, zřejmě by od Carla Icahna koupil všechny jeho akcie jen proto, aby od tohoto miliardáře a nejaktivnějšího investora společnosti, měli pokoj. Carl Icahn totiž opět zvyšuje svůj tlak na Apple a žádá, aby společnost zvýšila odkup vlastních akcií. Akcie jsou podle Icahna v současné době podhodnoceny až o 100% s tím, že se investor domnívá, že reálná hodnota akcií společnosti Appleč, není 100$ okolo kterých se nyní akcie nyní pohybují, ale 200$ za kus.

Icahn by chtěl, aby Apple investoval část ze svých více než 160 miliard dolarů, které má nyní společnost na účtech k odkupu vlastních akcií. Tím by se zvýšila jejich hodnota a akcionáři, kteří by se rozhodli akcie Applu neprodat, by měli v rukou najednou mnohem větší balík peněz než v současné době, podle Icahna by se jednalo dokonce o dvojnásobný balík financí. Tim Cook spolu s vedením oznámil Icahnovi, že se jeho námětem bude zabýt při tradičním jednání s investory, které se koná jednou ročně.

Apple měl na konci druhého čtvrtletí letošního roku na účtech více než 164,5 miliardy amerických dolarů, které společnost již dlouhou dobu střádá, ovšem doposud je nebyla schopna nijak použít. Icahn navrhuje řešení, co s finanční hotovostí, jenž nyní leží na účtech. Kromě toho také Icahn chce, aby Apple věnoval více pozornosti chytrým televizorům, takzvaným smart TV, kde je podle jeho odhadů obrovský potenciál pro růst. V roce 2016 by se totiž mělo prodat až 12 milionů televizorů s úhlopříčkou 55-65″ a v následujícím roce se toto číslo zdvojnásobí.

0326_carl-icahn_1000

*Zdroj fotografie: magazín Forbes

Související články

Dnes nejčtenější

.