Zavřít reklamu

iphone-battery-lifeZa své iPhony se většina z nás pere zuby nehty, ovšem je jedno téma, při kterém musíme chtě nechtě sklopit uši a přiznat, že není o čem. Řeč je samozřejmě o baterii, jejíž výdrž trápí téměř každého uživatele iPhone. V případě iPhone 6 se kapacita baterie zlepšila a u iPhone 6 Plus to platí téměř dvojnásobně. Redakci Phonearena.com však zajímalo jak na tom je iPhone 6 a iPhone 6 Plus při reálném využívání. Aby byl test pro všechny telefony které takto server testuje vždy objektivní, je použit speciální webový script, který simuluje běžné užívání telefonu a je spuštěn od chvíle, kdy je telefon kompletně nabit na 100% až do chvíle, dokud se přístroj sám nevypne v důsledku nedostatku kapacity v baterii.

Nejzajímavější je však rozdíl mezi iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Rozdíl ve výdrži těchto telefonů byl v testu pouhých 70 minut ve prospěch iPhone 6 Plus, ovšem rozdíl v kapacitě jejich baterií je 1105 mAh ve prospěch iPhone 6 Plus. Pokud tedy vezmeme v úvahu, že iPhone 6 Plus má kapacitu 2915 mAh a iPhone 6 1810 mAh, pak je rozdíl ve výdrži pouhých 70 minut skutečně zajímavý. Obecně se u Applu vždy řídíme tím, že nejsou důležité papírové informace o tom, jaký má telefon procesor, počet megapixelů a mnoho dalšího, ale že Apple zkrátka dokáže vytvořit telefon, který skvěle kombinuje software a hardware tak, aby byl celek dokonalý. V případě baterie to však příliš neplatí.

Vítězem testu Phonearena se totiž stala Sony Xperia Z3, která disponuje baterií s kapacitou 3100 mAh a při testu vydržela 9 hodin a 29 minut. Rozdíl mezi kapacitou baterie iPhone 6 Plus a Xperia Z3 je tedy pouhých 185 mAh a přesto je výdrž Xperia Z3 o neuvěřitelné tři hodiny delší! Rozdíl mezi iPhone 6 a iPhone 6 Plus je 1105 mAh a ve výsledku větší iPhone 6 vydrží fungovat jen o 70 minut déle než menší model. Xperia má navíc jen o 0,3″ menší displej než iPhone 6 Plus a disponuje ještě hustějším displejem než iPhone. Pokud jste si pak stěžovali na výdrž baterie u iPhone 5s a těšili se, že iPhone 6 vše změní, pak ano, změnil, získáte s ním o 20 minut delší výdrž baterie.

iPhone 6 Plus battery life

Související články

Dnes nejčtenější

.