Ceny iPhone 6 v Číne naznačujú, že nový iPhone bude stáť toľko čo MacBook Air

iPhone 6Tohtoročná generácia iPhone má podľa mnohých špekulácií priniesť nepríjemné prekvapenie v podobe vyššej ceny, ktorá sa nebude týkať len väčšieho 5.5-palcového modelu, ale tiež sa dotkne 4.7-palcového modelu, ktorý je pokladaný za hlavný model iPhone 6. Zrejme kvôli veľkosti displeja to vyzerá, že iPhone 6 bude predsa len o 150 dolárov drahší, než iPhone 5s a začne tak predávať 16 GB variant 4.7-palcového iPhone 6 za 799 dolárov. Ostatné dve verzie potom majú stáť 899 a 999 dolárov.

Ceny v prípade 5.5-palcového modelu iPhone budú ešte vyššie a podľa všetkého by mala cena základného modelu začínať na 949 dolároch, kým zvyšné dva modely prekonajú hranicu 1 000 dolárov. 32 GB model, respektíve model so stredne veľkou kapacitou, sa má začať predávať za 1 049 dolárov a model s najvyššou kapacitou sa má začať predávať za 1 149 dolárov. V jeho prípade to teda znamená, že si užívatelia priplatia o 150 dolárov viac za ešte väčší displej a väčšiu batériu, no zároveň si tak priplatia až o 300 dolárov viac v porovnaní s iPhone 5s. Ako je teda vidieť, cena nových modelov iPhone môže dosiahnuť podobnú úroveň, za akú sa predávajú dnešné MacBooky Air.


iPhone 6 assembled


*Zdroj: PhoneArena

|
14
Leitz

Diskuze

  Když bude stát za to, dám klidně 1000€ za 4,7″ verzi… Ale musí mi něco nabídnout… A né jenom rychlejší procesor, nový vzhled, iOS8 a v neposlední řade bradavici.

  Reagovat

  Mě dostává jak furt se mluvi o cene sou to spekulace pockejte do utery a je to .
  Članky pana Jaromira Mika s madpisama tipu Ceny nebo tohle je iphone a ostatni me začínaji srat a to z toho duvodu že článek je uplně o hovne a snaži se jen zaujmout nadpisem ktery je uplně mimo hlavu a patu s článkem

  Reagovat

  Blbost… to by musel být opravdu použit safír aby se dala cena nějak zdůvdnit… pochybuji že by apple takhle razantně stoupl s cenou. Když zvýší cenu tak bych to viděl max do 50 dolarů navrch.

  Reagovat

  Jestli bude stát 4,7 palcový iPhone 16gb 799$ což je u nás 799 eček, tak bye bye Apple…nehodlám dát za jiný vzhled a mírně inovovaný procesor se stejnou Ram takové prachy…se asi zbláznili! Doufám, že je to jenom kec…ať už je to úterý, ty spekulace už mě vytáčejí :-/

  Reagovat

  Přátelé, uvědomte si to nejdůležitější a to že kurz loni v září a letos v září se liší o cca 10% !!!!
  Tohle když zohledníte tak z největší pravděpodobností bude cena stejná jako loni .
  Pokud se vám to nelíbíte tak si zajděte do centrální banky a oni vám to jistě vysvětlí jak je o prospěšné (pro někoho)

  Reagovat

  z 10 lidi ma 8,5 android a jeden iphone. Pri takove cene se ten pomer jeste vyrazne zmeni ve prospech androidu, iphone bude premiove zbozi pro par jedincu co chteji ukazovt ze „na to maji“, neco jako rolls royce pro bohate …

  Reagovat

  trevor12 > A Apple může za to že my berem tak málo a nebo si tady někdo svévolně upravuje kurzy ?
  Zkus se na to podívat obráceně > pořád v ČR je podstatně více lidí co si to může pohodlně dovolit (otázka je jestli chce)

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz