Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 23.7.2014 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Apple Historie, Ekonomie společnosti Apple, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 2

tim_cookZa zmienku stoja tento rok hneď dve veľké veci. Apple odkúpil spoločnosť Beats Electronics a uzavrel spoluprácu s IBM, jeho dávnym nepriateľom, ktorého Apple prirovnával k “Veľkému bratovi” v reklame 1984. To pochopiteľne upútalo pozornosť analytikov a investorov, ktorí to pokladajú za zmenu stratégie a snahu vstúpiť do podnikateľskej sféry v spolupráci s inou, obrovskou spoločnosťou. Čo to má ale znamenať do budúcna? Má to znamenať, že Apple bude v budúcnosti odkupovať iné spoločnosti a uzatvárať spolupráce?

Tim Cook vraví, že si je vedomý toho, že pre Apple je neobvyklé uzatvárať spolupráce s inými spoločnosťami. Tvrdí však, že spoločnosti si nekonkurujú a preto je partnerstvo skvelá vec. Obe spoločnosti majú z podnikateľskej sféry značný príjem a spolupráca predstavuje výhru pre obe spoločnosti, keďže ak spoločnosti dokážu spoločne preniknúť do rôznych priemyselných odvetví a zvýšiť tak ich počet z 20 na 60. Netreba zabudnúť ani na odkúpenie spoločnosti Beats. V jeho prípade Apple očakával, že získa skvelú predplatnú hudobnú službu, jedinečný tím talentovaných ľudí, ktorý môže v Appli dokázať veľké veci, a taktiež získal prístup k rýchlo rastúcemu trhu so slúchadlami. Navyše, hudba je zakorenená hlboko v DNA spoločnosti Apple a tak má akvizícia význam aj z kultúrneho hľadiska.

Apple IBMReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. JPS


  23. červnaec, 2014 | 8:48
  4 Pulses

  Ta spolupráce s IBM je logický krok: iPod, iTunes, iPhone, iPad, iBm …. 🙂

 2. JJ


  23. červnaec, 2014 | 13:36
  0 Pulses

  iPem .. to přejmenujou

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama