Zavřít reklamu

Společnost IDC se zeptala 50 000 uživatelů smartphonů na celém světě na důvody, proč si koupili právě Windows Phone, Android nebo iOS. Podle zjištění IDC, je nejdůležitějším faktorem při výběru smartphonů výdrž baterie, kterou následuj snadnost ovládání, velkost displeje, rozlišení fotoaparátu a rozlišení samotného displeje. Téměř polovina majitelů iPhone uvedla, že životnost baterie je hlavním důvodem, proč si vybrali právě iPhone.

Zřejmě se jednalo o tu druhou polovinu těch, kteří si stěžují na oficiálních diskusních fórech společnosti Apple a v diskusích na serverech jako je LsA na velmi krátkou výdrž baterie. Co je poměrně zajímavé je fakt, že operační systém rozhodoval při výběru zařízení jen u 32% majitelů iPhone, zatím co ostatním 68% bylo při koupi telefonu iPhone jedno, jaký operační systém telefon používá. Ovšem u Androidu zajímalo jaký operační systém telefon používá 37% zákazníků a v případě Windows Phone pak rovnou 40% lidí sáhlo po telefonu s Windows Phone právě proto, protože obsahuje Windows Phone.

Pravý opak je pak možné vidět v případě zákazníků, kteří se rozhodovali na základě značky, která telefon jenž si koupili vyrábí. Zatím co pro majitele Android a Windows Phone zařízení hraje výrobce roli jen v 25% případů, u iPhone je pro 32% zákazníků důležité, že iPhone nese logo nakousnutého jablíčka.

smartphone

*Zdroj: IDC

Související články

Dnes nejčtenější

.