Zavřít reklamu

 Okolo novej vlajkovej lode juhokórejskej spoločnosti Samsung sa pár dní pred jej údajným oficiálnym odhalením začínajú objavovať ďalšie nové správy. Podľa tých najnovších novinka neprinesie snímač rohovky oka. Prinesie však úplne iný spôsob prístupu a odomknutia zariadenia, ktorý bude fanúšikom Apple veľmi známy. Čo myslíte čo by to mohlo byť?

Áno správne. Je to snímač odtlačkov prstov. Tento snímač by mal byť, rovnako ako v iPhone 5s, zabudovaný do tlačidla Home. Zariadenie by malo rozoznať až 8 odtlačkov, zatiaľ čo iPhone 5s ich dokáže rozoznať päť. Či to je nejaký hendikep vlajkovej lode od Apple, nie je známe. Veľa ľudí totiž používa maximálne jeden alebo dva prsty, ktoré slúžia na odomykanie samotného zariadenia. Galaxy S5 by mala dostať aj nový softvér, ktorý by ponúkol majiteľovi zariadenia po odomknutí prístup k súkromnému účtu, ktorý bude dostupný len po odomknutí jediným odtlačkom. V tomto účte bude mať majiteľ možnosť prístupu k vlastným aplikáciám či súkromným dokumentom.

Tohto nového modelu od Samsungu sa pravdepodobne dočkáme už 24.2. na MWC v Barcelone. Medzi zatiaľ dostupné správy patrí aj rozlíšenie snímaču fotoaparátu, ktorý by mal dosahovať 16 Mpx, ba dokonca niektoré úniky hovoria až o 21 Mpx. Samozrejmosťou by mal byť 5.25-palcový displej s rozlíšením QHD. Pamäť RAM by mala dosahovať 3GB a srdcom zariadenia by mal byť procesor Snapdragon 805 so štyrmi jadrami Krait a taktom 2.5GHz. Taktiež sa objavila informácia, že bude telefón vodotesný.

samsung-galaxy-s5-concept

Související články

Dnes nejčtenější

.