Zavřít reklamu

Spoločnosť Apple dnes nepriamo potvrdila, že skutočne pracuje na novom fitnes produkte. Na stránke s pracovnými ponukami sa dnes objavil nový záznam, ktorý však Apple zmazal okamžite po tom, ako ho objavili médiá. Táto pracovná ponuka vravela o tom, že Apple hľadá pracovníka alebo fyziológa, ktorý by sa vedel zúčastniť testovania niečoho, čo súvisí s fitnes a zdravotnými dátami. Práve takéto dáta by mali spracovávať hodinky iWatch, ku ktorým Apple zároveň pripravuje novú aplikáciu Healthbook.

Podľa informácií by mali zamestnanci navrhovať a testovať rôzne štúdie týkajúce sa kardiovaskulárneho zdravia a vynaloženej energie. Medzi tieto údaje patria spálené kalórie, rýchlosť metabolizmu, meranie a sledovanie aeróbnej kondície a ďalšie dôležité fyziologické merania. Ponuka navyše potvrdzuje, že Apple sa s vývojom nového produktu dostal do fáze, kedy už môže testovať produkt v reálnom živote a nie len v laboratóriách. Apple totiž požaduje správnosť fitnes údajov a zároveň požaduje, aby bol budúci zamestnanec skúsený v oblasti tohto testovania.

Apple nám tak začína pomaly odhaľovať, že jeho inteligentné hodinky iWatch nebudú len produktom, ktorý zjednoduší život s telefónom iPhone, ale zároveň sa bude jednať o taký produkt, ktorý bude úzko súvisieť s fyzickou aktivitou. Tomu nasvedčuje aj spomínaná aplikácia Healthbook, ktorá by mala byť predinštalovaná v systéme iOS 8. Aplikácia sa pravdepodobne objaví iba na iPhone a iPod touch, keďže cvičenie s iPadom by nebolo zrovna najpohodlnejšie. Táto aplikácia by mala v sebe uchovávať údaje týkajúce sa fyzickej aktivity a zdravotného stavu užívateľa a tak v nej uvidíme napríklad krvný  tlak, tep alebo dokonca aj stav cukru v krvi.

apple-fitnes
*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.