Zavřít reklamu

Informácie o novom iPhone prichádzajú opäť z Číny, tentoraz od serveru QQ.com. Čínsky server zverejnil vyhlásenie tamojšieho analytika Suna Chyang Xu, podľa ktorého Apple tento rok skutočne predstaví hneď dve verzie telefónu iPhone. Jeho tvrdenie je takmer identické s predošlými hláseniami, teda by sme mohli očakávať nový model iPhone s 4.7-palcovým displejom a neskôr aj model s 5.7-palcovým displejom. Podľa jeho informácií už teraz prebieha testovacia výroba telefónu a v máji by mali dodávatelia vyrobiť 2 až 3 milióny kusov nového iPhone.

Analytik pritom očakáva, že Apple predstaví väčší model iPhone už v priebehu leta, teda už na konferencii WWDC, podobne ako tu v minulosti predstavil iPhone 4 alebo iPhone 3G. Ako však zdôrazňuje, Apple síce predstaví telefón cez leto, ale začne ho predávať o niečo neskôr, v priebehu tretieho štvrťroku. Vyššia uhlopriečka by nemala ovplyvniť rozlíšenie a telefón s 4.7″ displejom ponúkne rozlíšenie 1136 × 640, teda to, ktoré vidíme na iPhone 5s. Znamená to, že sa ale zníži hustota pixelov, čo by mal Apple napraviť po uvedení druhej verzie telefónu, tentoraz s 5.7-palcovým displejom. Tento model ponúkne vyššie rozlíšenie, no spoločnosť ho predstaví o niekoľko mesiacov neskôr, pravdepodobne na septembrovej konferencii.

Jeho tvrdenie o rozlíšení je v rozpore s predchádzajúcimi tvrdeniami, podľa ktorých by sa mal Apple pridať k väčšine výrobcov a ponúkol by 4.7-palcový model s rozlíšením 1280 × 720 a väčší 5.7-palcový model s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov. Oba modely iPhone by mali ponúknuť 8-megapixelový fotoaparát, no aj teraz budú vylepšené jeho ďalšie vlastnosti, ako napríklad objektív. Dôvod, prečo Apple ponechá 8-megapixelový fotoaparát, spočíva v tenkosti zariadenia. Prístroj má byť ešte tenší a odhaduje sa, že jeho hrúbka bude predstavovať asi 6 milimetrov. Nakoniec, aj keď telefón bude tenší, kvôli jeho ostatným parametrom dôjde k miernemu zvýšeniu váhy. Nakoniec je nutné podotknúť, že Apple nikdy nevydá predbežné informácie o strategických produktoch a tak všetko ostáva zatiaľ len špekuláciou. Na druhú stranu sa ale už v roku 2011 šepkalo o telefóne s 4-palcovým displejom a rovnako sa začali objavovať aj zmienky o menšom iPade.

iPhone-6
*Zdroj: digi.tech.qq.com

Související články

Dnes nejčtenější

.