Zavřít reklamu

Taiwanské médiá odhalili ďalšie informácie o novom iPhone. Server Economic Daily News sa od svojich zdrojov dozvedel, že Apple v tomto roku skutočne vyrobí dva mobilné telefóny. Prvý model by mal ponúknuť 4.7-palcový displej, pričom už teraz spoločnosť Corning vyrába sklíčka preň. Znamená to, že nový iPhone bude mať aj naďalej sklíčko Gorilla Glass, aj keď prvotné špekulácie vraveli o použití zafíru. Telefón sa bude volať iPhone 6, a do masovej výroby sa dostane v júli / červenci.

Zdroje očakávajú, že Apple predstaví tento telefón už v treťom štvrťroku 2014. Pravdepodobne sa teda bude jednať o september / září, tak ako v minulých rokoch. iPhone 6 s 4.7-palcovým displejom sa má vyrábať vo Foxconne, zatiaľ čo doplnky vyrobia ostatné spoločnosti z Číny. Dôvod, prečo sa Apple rozhodol použiť väčší displej, spočíva v peniazoch. Apple reaguje na trh, na ktorom dnes každý výrobca vyrába telefóny s väčšími displejmi. Naopak Samsung by mal tento rok pripravovať telefón so 3.97-palcovým displejom.

Okrem iPhone 6 by sme mali od Applu očakávať aj ďalší telefón. Podľa toho, čo ale odhalili zdroje, sa tento experimentálny prístroj nebude volať iPhone. Bude sa jednať o experimentálny phablet s 5.6-palcovým displejom, u ktorého chce Apple použiť zafírové sklíčko. Apple zrejme vyrobí menšie množstvo týchto telefónov, a vzhľadom k použitiu zafíru môžeme očakávať, že cena tohto telefónu bude vysoká. Nie je dokonca vylúčené, že prekročí 1 000 dolárov. Sklíčko pre tento telefón sa vyrába v Arizone, pričom zafír pochádza od istej spoločnosti vo Švajčiarsku. Zafír by sa mal taktiež použiť u hodiniek iWatch.

iPhone-6-06-cd
*Zdroj: mag.udn.com

Související články

Dnes nejčtenější

.