Zavřít reklamu

Apple podal pět patentových přihlášek na US Patent and Trademark Office v roce 2012, které se nyní dostávají na světlo světa. Patenty popisují technické způsoby, jakými je možné pracovat s takzvaným tekutým kovem, tedy s Liquidmetalem. O ten se společnost Apple začala zajímat v roce 2010, kdy podepsala exkluzivní smlouvu se společností Liquidmetal Technologies. Slitiny tekutého kovu mají jinou molekulární strukturu než tradiční kovy, což má za následek že jsou silnější, tvrdší, odolnější proti poškození, lehčí a zejména pak tvarovatelné do jedinečných tvarů.

Patenty které jsou velmi technické popisují způsoby, pomocí kterých je možné vytvářet díly vrstvu po vrstvě s použitím Liquidmetal slitiny, podobně jako je tomu u 3D tisku. To Applu umožní vytvářet jednotlivé díly rychleji, levnější a snadněji, než v případě, kdy musí obrábět tradiční kovy. Podle patentů bude Apple mít k dispozici 3D tiskárnu pro tekutý kov, která bude sloužit k výrobě prototypů. Apple tak bude mít možnost vyrábět prototypy skutečně velmi snadno a přitom se bude jednat o stejné modely, které odpovídají materiálově koncovým produktům.

Podle patentů by mohl Apple využít tekutý kov při výrobě mobilních telefonů iPhone, tabletů iPad, multimediálních přehrávačů iPod a případně také jako součást displejů MacBooků nebo samostatných displejů pro počítače. Apple také ukazuje potenciální využití u Apple TV, pouzder pevných disků, klávesnice, myši, reproduktorů a zařízení jako jsou hodinky nebo náramky. O tom, že Apple začne využívat Liquidmetal slitiny se spekuluje již několik let a s prvním takovým produktem jsme se setkali již u iPhone 3G, kdy nástroj na vysunutí slotu pro SIM kartu byl vyroben právě z tekutého kovu.

Patenty naznačují, že se společnost zabývá schopnostmi materiálu a zkoumá jeho využití u produktů. V budoucnu bychom se podle šéfa vývoje Liquidmetal Technologies mohli dočkat iPhone, který by byl z velké části vytvořen právě z tekutého kovu. Apple by mohl do budoucna začít vytvářet odolnější, přitom tenčí a lehčí produkty. Kdy se objeví však ukáže až čas, podle všeho by však společnost mohla využít Liquidmetal za dva až čtyři roky.

6a0120a5580826970c019b016c4b99970c-800wi

*Zdroj: patentlyapple.com

Související články

Dnes nejčtenější

.