Zavřít reklamu

Špekulácie o nových Apple produktoch neutíchajú nikdy a okrem toho, že by mal Apple údajne pripravovať vlastnú HDTV a hodinky iWatch, jedným z významných budúcoročných produktov má byť nový, 12.9-palcový iPad Pro. Nový tablet spadajúci do rodinky iPad by mal slúžiť predovšetkým pre ľudí, ktorí hľadajú obrazovku s veľkosťou notebooku a zároveň si chcú vychutnať dotykové ovládanie. Informácie o novom produkte zverejnil kórejský server The Korea Times s odvolaním na predstaviteľa tamojšieho výrobcu displejov.

Podľa jeho prehlásenia sa ohlásenia produktu máme dočkať už začiatkom budúceho roku, pričom významným dodávateľom bude pravdepodobne spoločnosť LG Display. Tá bude mať na starosti výrobu 12,9-palcových Retina displejov a ako tvrdí zdroj, displeje budú mať značne vyššie rozlíšenie oproti súčasným iPadom, keďže Apple chce uňho zachovať vysokú hustotu pixelov. Práve preto by mal displej nového iPadu Pro dosahovať rozlíšenie UHD, podobne ako displeje od Samsungu, ktorý by mal zahájiť výrobu vlastných OLED displejov s rozlíšením 10 až 13 palcov. Tieto displeje budú určené pre tablety a pravdepodobne aj pre hybridné ultrabooky a Samsung ich má použiť u budúcoročnej generácie tabletov Galaxy Tab.

12_9_ipad_ipads_dark

Vzhľadom k portfóliu patentov spoločnosti Apple a nedávnym informáciám taktiež nie je vylúčené, že sú takmer 13-palcové displeje určené pre novú generáciu MacBook Air. Okrem iného sa totiž špekuluje, že Apple budúci rok predstaví nový MacBook Air s Retina displejom alebo MacBook Air s dotykovým displejom. Nová správa však zdôrazňuje preto iPad, pretože Apple si je podľa predstaviteľa jasne vedomý toho, že s rozmachom tabletov sa u bežných spotrebiteľov začal pomaly vytrácať záujem o klasické PC či notebooky a práve iPad Pro by mal situáciu v prípade Apple zachrániť. Tablet by tak s vysokou pravdepodobnosťou ponúkal 64-bitový procesor A7, pri ktorom Apple už teraz zdôrazňuje, že ide o architektúru desktopovej triedy. Väčší iPad by sa tak potenciálne mohol stať aj produktom pre podnikateľov, ktorí hľadajú náhradu za pracovné PC, na druhú stranu im príde veľkosť displeja u iPad Air alebo iPad mini veľmi malá na prácu.

Zarážajúce na tom však je, že podľa informácií by Apple mohol už teraz produkovať prvé prototypy produktu a ešte stále sa na internete neobjavil ani jeden únik, ktorý by nasvedčoval predstaveniu väčšieho iPadu. Môže sa preto pokojne jednať iba o fámu, podobne ako už niekoľkokrát v minulosti. Apple by mal taktiež v budúcom roku predstaviť dvojicu iPhone s 4,5 a 5,5″ displejmi, hodinky iWatch v dvoch rôznych veľkostiach pre mužov a ženy, a taktiež by mal predstaviť aj 12-palcový Retina MacBook Air a lacnejší iMac. Na druhú stranu, pokiaľ Apple skutočne predstaví iPad Pro, potvrdia sa zároveň naše informácie z roku 2011, ktoré nám oznámil náš zdroj priamo zvnútra spoločnosti Apple.

12_9_ipad_macbook_air
*Zdroj: The Korea Times

Související články

Dnes nejčtenější

.