Zavřít reklamu

Během víkendu mi dorazil mail od jednoho z našich čtenářů, který si pořídil iPhone 5s a narazil na zajímavý problém. Poté co jej začal řešit pomocí Google, zjistil že se chyba netýká jen jeho ale dalších tisíců lidí po celém světě a objevuje se nejen na iPhone 5s, ale také na iPhone 5c. O co se vlastně jedná? Pokud chytíte iPhone 5s nebo iPhone 5c v levé části displeje zhruba uprostřed přístroje a mírně zatlačíte, uslyšíte vrzání nebo lépe řešeno spíše klikání, které je zřetelně slyšet také na videu uvedeném níže v tomto článku. Vše vypadá tak, jako kdyby levá strana displeje nebyla dobře upevněna ke zbytku přístroje, díky čemuž vzniká zvuk, na který nejsou uživatelé Apple produktů ani v nejmenším zvyklí.

Právě vrzání je navíc to, na co většinou poukazovali uživatelé iPhone u plastových telefonů ostatních výrobců a často právě kvalitním zpracováním zdůvodňovali cenu za telefony iPhone, který je skutečně vysoká. Lidé na diskusních fórech jsou poměrně rozčíleni tím, že jejich telefony za více než 17 tisíc korun vržou. Situace ohledně vrzajícího iPhone 5s a iPhone 5c se již začala řešit také v diskusním vláknu na oficiálních fórech společnosti Apple, které má za pouhých 8 dní již 12 000 vidění. Uživatelé zatím mají tu zkušenost zhruba 50/50 co se reklamací týká. Někteří zástupci společnosti Apple přímo v Apple Store totiž tvrdí zákazníkům, že je běžné aby měl přístroj vůli při spojení displeje a hliníku, někteří však mění kus za kus bez jakéhokoli problému.

Nejen na oficiálních diskusních fórech společnosti Apple, ale také na diskusních fórech serveru iMore.com si přitom uživatelé již začínají stěžovat na fakt, že kvalita zpracování nových produktů od společnosti Apple zkrátka již není taková, na kterou byli zvyklí. Produkty jsou podle nich vyráběny méně kvalitně než kdy dříve, což se podepisuje právě na podobných vadách a problémech, jakým je například vrzání displeje. Uvidíme jak se k situaci vyjádří sám Apple a zda ji vůbec bude řešit. Společnost je totiž pod obrovským tlakem, kdy nestíhá uspokojit množství objednávek na nový iPhone 5s a je tedy možné, že v rámci urychlení výroby přece jen sáhla ke snížení požadavků na zpracování v továrnách Foxconn, kde se nové telefony kompletují.

Ilustrační video s iPhone 5

Související články

Dnes nejčtenější