Zavřít reklamu

Legendárny výrobca smartfónov BlackBerry sa rozhodol ku koncu októbra/října vydať svoju novú BlackBerry Messenger aplikáciu pre iOS. Dlhodobo očakávaná aplikácia sa mala v ponuke App Storu objaviť už cez leto, no vzhľadom k problémom spoločnosti a problémom s aplikáciou nastalo posunutie jej vydania. BlackBerry medzitým odstúpil z burzy, stal sa majetkom najväčšieho investora a jeho pracovníci dnes oficiálne vydali aplikáciu BBM pre iPhone a iPod touch. Messenger je dostupný úplne zadarmo a podporuje zariadenia so systémom iOS 6.0 alebo novším.

Spoločnosť tiež musela premyslieť spôsob, akým sa budú do služby pripájať ďalší užívatelia, keďže kvôli veľkému záujmu užívateľov BlackBerry nevydržali servery. Práve preto aplikácia nevyžaduje len registráciu, ale po vytvorení profilu treba čakať na e-mail, v ktorom vás BlackBerry upozorní, že sa už môžete pripojiť k službe. BlackBerry je na svoju službu hrdé a zdôrazňuje to číslami. BBM dnes používa viac ako 60 miliónov používateľov na celom svete, ktorí pošlú viac ako 10 miliárd správ každý deň. Napriek tomu si ale BBM musí dávať pozor na konkurenciu. Konkurenčnú službu WhatsApp dnes používa viac ako 300 miliónov používateľov, ktorí pošlú denne až 27 miliárd správ.

Okrem toho, že Messenger ponúkne možnosť odosielať klasické správy, jeho používatelia majú možnosť organizovať skupinové chaty, odosielať push-to-talk hlasové správy a rôzne súbory. Zaujímavosťou v prípade BBM je, že nové kontakty je možné pridávať nielen pomocou e-mailu, SMS alebo BBM PIN, ale tiež pomocou QR kódu. Používatelia majú možnosť pridávať vlastné statusy, a rovnako si vytvárať profilové fotografie. Tentoraz sa nejedná len o statické fotografie v bežných formátoch, ale pribúda aj možnosť zvoliť GIF animáciu ako profilovú fotku.

Související články

Dnes nejčtenější

.