Zavřít reklamu

iPhone 5s obsahuje stejně jako předchozí telefony z dílny společnosti Apple několik senzorů, které dokáží zaznamenat náklon, pohyb, směr pohybu a polohu zařízení. Server Gizmodo však ve svém článku upozorňuje, že se těmto senzorům nedá příliš věřit a problémy s jejich kalibrací jsou takové, že ovlivňují nejen aplikace typu Kompas, ale také hry ovládané akcelometrem. Kompas ani po opakované kalibraci nedokáže ukázat správný směr a liší se o 8-10 stupňů oproti realitě, zatím co akcelometr vykazuje chybu zhruba o 2 stupně.

Pro názornou demonstraci problémů vytvořilo Gizmodo dvojici animovaných gif obrázků, na kterých jasně vidíte v čem chyba spočívá a jak ovlivňuje například hraní hry Real Racing 3. Vzhledem k velikosti GIF animací jsme se rozhodli nedávat je přímo do článku, ale čtenářům se otevřou po kliknutí na níže uvedené soubory. Apple má navíc možná vážnější problém než by se mohlo zdát, protože iPhone 5 ani iPhone 4S/iPhone 4 se stejnou verzí iOS, tedy iOS 7.0.2 nemá stejný problém jako iPhone 5s s touto verzí iOS.

Je tedy možné, že společnosti nebude stačit aktualizovat firmware telefonu, ale chyba může být v samotných senzorech. Na druhou stranu se zdá, že je problém poměrně konzistentní na všech iPhone 5s a rozdíl je u všech telefonů téměř stejný, což by znamenalo, že i kdyby byla chyba v samotných čidlech, je ve všech stejná a Apple tak zkrátka jen může pomocí aktualizace přepočítat data z čidel tak, aby se naměřená data zobrazovala správně. Na problém si stěžují také zákazníci na stránkách společnosti Apple v oficiálních fórech, stejně jako na množství diskusních fór v USA.

Po kliknutí na obrázek zobrazíte animaci (2,6Mb)

iphone_5S

Po kliknutí na obrázek zobrazíte animaci (4,7Mb)

incorrectlevel

Související články

Dnes nejčtenější

.