Zavřít reklamu

Marketingový ředitel známého výrobce mobilních čipů, společnosti Qualcomm uvedl v rozhovoru pro Techworld.com následující: „64-bitový procesor A7 od společnosti Apple je jen marketingový tah, který má nulový přínos pro spotřebitele.“ Apple je první společnost, která začala nabízet 64-bitové čipy v mobilních telefonech. Jako první získal 64-bitový procesor nový Apple iPhone 5s.

Anand Chandrasekher, marketingový ředitel Qualcomm uvedl v rozhovoru pro Techworld doslova následující: „Vím, že je kolem 64-bitového procesoru Apple A7 hodně rušno. Osobně si však myslím, že je to jen marketingový tah, který přináší nulovou výhodu pro spotřebitele. Výhodou 64-bit procesoru je větší adresování paměti, to však není v dnešních smartphonech a tabletech relevantní, obzvláště když má iPhone 5s jen 1GB DRAM. 64-bitový procesor budete potřebovat pro adresování paměti s velikostí nad 4GB. Jinak skutečně nemáte potřebu mít výkon 64-bitového procesoru, ten využijete hlavně u velkých aplikací serverové třídy. Qualcomm vyvíjí 64-bitové čipy pro použití v mobilních zařízeních také, ale tento čip bude vhodnější používat kvůli technické účinnosti, než pro samotného spotřebitele.“

Mike Ash udělal poměrně podrobné měření výkonu procesoru Apple A7 s 64-bitovou architekturou a uvádí následující: 64-bit Apple A7 procesor není jen marketingový tah, ale také to není žádný úžasný průlom, který umožňuje vývojářům vytvářet novou třídu aplikací. Pravda, jak tomu často bývá, je někde uprostřed. Pouhý přechod na 64-bitovou architekturu dělá skutečně málo. Procesor je sice díky tomu o něco rychlejší při některých výpočtech a dokáže o něco lpe využít paměť pro většinu aplikací, celkově však lze říci, že tato změna není příliš významná.

iphone5s-gallery1-2013

Související články

Dnes nejčtenější

.