Zavřít reklamu

Spoločnosť Apple si je zrejme vedomá toho, že projekt inteligentných hodiniek je stredobodom záujmu viacerých konkurentov, a preto sa rozhodla v posledných týždňoch agresívne prijímať nových zamestnancov, ktorí by sa starali o výrobu tohto zariadenia. Inteligentné hodinky, ktoré Apple údajne pripravuje, pravdepodobne ponesú meno Apple iWatch, no ich vydanie nemôžeme očakávať skôr ako na konci roku 2014. Jedná sa totiž o jeden z prvých produktov, do ktorých vývoja nebol zapojený bývalý CEO Steve Jobs.

Applu by sa pritom jeho prítomnosť zišla. Financial Times vraví, že Apple má problémy s dizajnom tohto produktu, a práve preto sa snaží zamestnať čo najväčšie množstvo ľudí, ktorí by mu mohli poskytnúť pomoc s vývojom a dizajnom ďalšieho revolučného produktu. Podľa jedného zdroja sa Apple rozhodol zamestnávať ľudí z vonku preto, lebo jeho terajší zamestnanci nedokážu vyriešiť problémy s vývojom úplne nového produktu. Čo sa však stane, keď hodinky iWatch budú jednoducho meškať? Tim Cook má ešte stále možnosť zrušiť projekt, vďaka čomu po ňom ostane iba séria patentových prihlášok a ochranné známky v niekoľkých krajinách. Nejednalo by sa však o žiadny zaujímavý krok – Apple už v minulosti takto zrušil niekoľko projektov, a stále po nich zanechal stopy.

Progres je však vidieť. Spoločnosť sa už presunula z fáze výskumu na fázu vývoja, kde na tomto projekte momentálne pracuje niekoľko desiatok zamestnancov. Investori ale môžu očakávať, že tento projekt pravdepodobne príde – Tim Cook mimo iného v apríli/dubnu prehlásil: „Naše tímy usilovne pracujú na novom úžasnom hardvéri, softvéri a službách, a nemôžeme sa dočkať toho, až ich predstavíme túto jeseň/podzim a v priebehu celého roku 2014.“ Za jeden z produktov, ktorý má vyjsť tento rok, sa očakáva predovšetkým lacnejší iPhone a nový Mac Pro, ktorý Apple bližšie predstavil na konferencii WWDC 2013. Tim Cook tiež potvrdil, že Apple skúmal hodinky a že sa jedná o jeden z jeho bodov záujmu. Navyše, Apple prijal Paula Deneveho zo spoločnosti Yves Saint Laurent, aby pracoval na zvláštnych produktoch. Deneve sa v minulosti zaoberal práve o módne a luxusné produkty, medzi ktoré nepochybne patria aj hodinky.

iWatch2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
*Zdroj: Financial Times

Související články

Dnes nejčtenější