Zavřít reklamu

Možná tou nejzásadnější novinkou, kterou přináší iOS 7 jsou opomíjené audio hovory přes službu FaceTime. Právě Facetime totiž až do iOS 7 umožňuje realizovat pouze video hovory, které nejsou vždy žádané, navíc jsou tyto hovory velmi náročné na datové přenosy, takže pro uživatele s FUP limitem jsou použitelné v podstatě pouze v případě, kdy jsou připojeni na Wi-Fi. V iOS 7 však Apple nabízí také možnost udělat zdarma FaceTime hovor, který je pouze audio hovorem. Hovor je možné uskutečnit jak přes GSM připojení, tedy přes 3G, tak také přes Wi-Fi připojení.

Tato funkce umožňuje volání na všechny iOS zařízení s operačním systémem iOS 7 s tím, že zatím není zřejmé zda Apple povolí audio hovory také na OS X Mavericks. Operační systém OS X totiž stejně jako iOS nabízí FaceTime hovory, ty jsou však v současné době stejně jako u iOS dostupné pouze jako video hovory. Nové audio hovory přes FaceTime budou dostupné pro všechny zařízení s iOS 7 a je otázkou jak se k tomu postaví operátoři a zda nebudou audio hovory nějakým způsobem blokovat nebo účtovat. Prozatím však v beta verzi iOS 7 vše funguje zdarma a to nejen přes Wi-Fi, ale také přes 3G.

Nová funkce audio hovorů tak bude zřejmě poměrně velkým zásahem pro operátory, kteří v současné době musí čelit nejen známým službám jako je Skype, ale také sociální síti FaceBook, která začala zdarma umožnovat telefonování. Navíc v případě Apple se bavíme o stovkách milionů iPadů, iPhonů a iPodů touch, které budou mít možnost vzájemného audio hovoru. Jediný problém v současné době tkví v tom, že Apple nabízí FaceTime pouze pro své zařízení. Pokud tedy potřebujete zavolat někomu kdo má alternativní mobilní telefon, musíte využít buď některou z VoIP aplikací nebo klasický hovor.

*Zdroj: phonesreview.co.uk

Související články

Dnes nejčtenější