Jestli Apple představí iPhone plus, nabídne 4,94″ displej s rozlíšením 1136 x 640 pixelů

Aj keď podľa šéfredaktora magazínu iLounge netreba údajný phablet iPhone+ tento rok očakávať, stále sa na svete nájdu ľudia, ktorí sa pokúšajú uvažovať o zariadení, ktoré by malo Applu slúžiť ako zadné vráta v prípade, že ľudia začnú dávať čoraz väčší dôraz na veľkosť displeju, ktorý konkrétny telefón ponúka. Developer Marco Arment sa dnes na svojom blogu rozpovedal o údajne pripravovanom maxi-telefóne a ponúkol i dôvody, prečo by mal Apple tento prístroj začať predávať.

Ako tvrdí Arment, pokiaľ by sa Apple skutočne rozhodol uviesť na trh takéto zariadenie, celkom pravdivo a dôveryhodne by vyznel fakt, že by prístroj priniesol 4.94″ palcovú obrazovku s pomerom strán 16:9 a rozlíšením 1136 x 640, ktoré ponúka iPhone 5 a iPod touch 5. generácie. Apple by týmto krokom nielen ušetril prácu vývojárom, ale tiež by mal dôvod prezentovať u zariadenia Retina displej, ktorý by si pri veľkosti 4.94 palca zachoval hustotu pixelov identickú s treťou a štvrtou generáciou iPadu, 264 ppi. Odvoláva sa na fakt, že iPad mini ponúka rovnaký pomer strán ako iPhone 3GS a staršie a teda by bol zo strany spoločnosti celkom logický krok priniesť rovnaké rozlíšenie aké ponúka spomínaný iPhone 5.

Dôvod, prečo by Apple mal vydať veľký iPhone, je značne narastajúci dopyt práve po veľkých telefónoch, akými sú napríklad Samsung Galaxy S III, Galaxy Note II či mnohé ďalšie nielen od Samsungu, ale aj od iných výrobcov zariadení s Android systémom. Zároveň by Apple mohol vyplniť medzeru, aká sa vďaka trhu utvorila medzi iPad mini a iPhone, čím by mohol ponúkať prakticky dve zariadenia v dvoch rôznych veľkostiach. Spoločnosť by nakoniec mohla získať veľké množstvo zákazníkov, ktorí chceli iPhone, no nemali na výber veľkú obrazovku.

iphoneplus-all-models-extrawide

*Zdroj: marco.org

|
15
Leitz

Diskuze

  Souhlasím 🙂 at si apple zase udělá vlastní rozlišení ale ať se blíží FullHD taková práce pro vývojáře to předělat na vyšší rozlišení není … jo kdyby měnily poměr stran to už by byla jiná písnička

  Reagovat

  K článku je to offtopic (Romane sorry tak aspoň napíšu, že jsem velmi velmi spokojený s tím, jak to má iPhone 5) ale…. > Nemáte prosím někdo aktuální mailové adresy na funkcionáře z Apple? Myslím Tim Cook, Jony Ive, atd… Chci jim poslat tuhletu pohlednici 🙂 ….. (na originálním iPhone je řešení jedině s jailbreakem – SB SETTINGS, NC SETTINGS, atd…)   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=545139322177005&set=a.482880591736212.112745.482853718405566&type=1&theater

  Škoda, že tohle už nepošlu (a nevynadám) přímo Stevovi 🙁

  Reagovat

  iPhonekafe – presne taký fake má môj spolužiak 😀 strašná blbosť, ale tie tlačidlá na zapnutie/vypnutie wifi, bluetooth, 3g a nastavenie jasu v notifikačnom centre fungujú pekne, aj Apple by ich tak mohol urobiť

  Reagovat

  pepikzhospody:

  326ppi je Retina u iPhone 4/4S/5
  264ppi je Retina u iPad 3rd / 4th Gen.
  227ppi je Retina u MacBook Pro Retina

  Pokojne si to pozri na oficiálnej stránke Applu a uvidíš, že to nie sú výplody fanatikov. Totiž iPad nepoužívaš v rovnakej vzdialenosti od očí ako iPhone a obrazovka MacBooku tiež nie je vzdialená 30cm od očí.

  Reagovat

  iPhonekafe copak nechápeš. že toto je vlastně Android?
  Proč by se měl Apple opičit stejně jako to trapně udělali s notifikační lištou? Šlo to udělat jinak a i tohle jde udělat jinak. Tím že to pošlelš Cookovi neobjevíš Ameriku. Když mu pošleleš originální řešení pak tě třeba i zaměstná, ale takhle je to zbytečný mail a zbytečný komentář.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz