Zavřít reklamu

Aj keď podľa šéfredaktora magazínu iLounge netreba údajný phablet iPhone+ tento rok očakávať, stále sa na svete nájdu ľudia, ktorí sa pokúšajú uvažovať o zariadení, ktoré by malo Applu slúžiť ako zadné vráta v prípade, že ľudia začnú dávať čoraz väčší dôraz na veľkosť displeju, ktorý konkrétny telefón ponúka. Developer Marco Arment sa dnes na svojom blogu rozpovedal o údajne pripravovanom maxi-telefóne a ponúkol i dôvody, prečo by mal Apple tento prístroj začať predávať.

Ako tvrdí Arment, pokiaľ by sa Apple skutočne rozhodol uviesť na trh takéto zariadenie, celkom pravdivo a dôveryhodne by vyznel fakt, že by prístroj priniesol 4.94″ palcovú obrazovku s pomerom strán 16:9 a rozlíšením 1136 x 640, ktoré ponúka iPhone 5 a iPod touch 5. generácie. Apple by týmto krokom nielen ušetril prácu vývojárom, ale tiež by mal dôvod prezentovať u zariadenia Retina displej, ktorý by si pri veľkosti 4.94 palca zachoval hustotu pixelov identickú s treťou a štvrtou generáciou iPadu, 264 ppi. Odvoláva sa na fakt, že iPad mini ponúka rovnaký pomer strán ako iPhone 3GS a staršie a teda by bol zo strany spoločnosti celkom logický krok priniesť rovnaké rozlíšenie aké ponúka spomínaný iPhone 5.

Dôvod, prečo by Apple mal vydať veľký iPhone, je značne narastajúci dopyt práve po veľkých telefónoch, akými sú napríklad Samsung Galaxy S III, Galaxy Note II či mnohé ďalšie nielen od Samsungu, ale aj od iných výrobcov zariadení s Android systémom. Zároveň by Apple mohol vyplniť medzeru, aká sa vďaka trhu utvorila medzi iPad mini a iPhone, čím by mohol ponúkať prakticky dve zariadenia v dvoch rôznych veľkostiach. Spoločnosť by nakoniec mohla získať veľké množstvo zákazníkov, ktorí chceli iPhone, no nemali na výber veľkú obrazovku.

iphone-plus

iphoneplus-all-models-extrawide

*Zdroj: marco.org

Související články

Dnes nejčtenější

.