Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  „Co mě trochu mrzí je fakt, že není možné používat RAID 1 a mít k dispozici 1TB kapacity s tím, že jakmile kapacitu překročíte, přepnete na RAID 0 a budete mít k dispozici opět 2TB prostoru bez nutnosti formátovat disk.“ Tak takýto RAID som ešte nevidel, autor áno?

  Skôr by ma zaujímalo využitie ako hlavného disku, napr. náhrada za iMacovský pomalý HDD (za predpokladu že nechcem rozoberať iMac a zháňať do neho SSD). Je to možné? Využitie staršieho WD cez FireWire bolo otázne, keďže prístupvé doby z režimu spánku boli mizivé. Zaujímalo by ma teda zrýchlenie práce s Macom pri tomto použití (aj keď prioritné využite tohto HDD je inde)

  Jeste k te rychlosti to vypada jako by rychlost disku byla na hranici moznosi radice. U serveru vetsinou prave s ohledem na radic, byva v pripade RAID 1 dvakrat rychlejsi cteni nez u RAID 0, kdezto zapis se nelisi.
  Tady se zda ze radic nestiha posilat data soubezne na oba disky plnou rychlosti. Zajimalo by me co na to technici z WD.

  ad zmena RAIDu z 1 na 0… ono to v principu jde, pokud by byl ten RAID1 byl zaplneny maximalne do 1/2, ale nedivim se, ze se s tim lidem z WD nechce zabyvat, tohle jsou funkce kterymi disponuji velka diskova pole v ponekud jine cenove kategorii a cilovce ;-)

  Bas: Raid 1 je vždy zhruba o polovinu pomalejší než Raid 0, jak ve čtení, tak v zápise. Např. u střižen se na pracovních discích používá kvůli rychlosti Striped (Raid 0) a na archivních discích Raid 1 či výše. Rychlost řadiče v tomto nehraje roli, protože tyto byť rychlé, ale stále rotační disky nedosahují ani možností propustnosti Thunderboltu. Mě by spíš zajímalo porovnání thunderboltových diskových polí od Promise s tímto od WD. Promise to má řešeno více menšími disky, což by teoreticky mělo dosahovat větších rychlostí. Zajímala by mne praxe. :)

  Marek: pravda servery se uz 3 roky nezabyvam, ale vzdy byly RAID 1 skoro 2x rychlejsi prave ve cteni protoze cetly ze dvou disku soucasne a opravdu to fungovalo spracovávali jsme extremni objemy dat ve zdravotnictvi D-X-Ray, zapis byl s nejlepsimi radici priblizne stejne rychly protoze radic zapisoval na oba disky totez ve stejnou chvili, drobne spomaleni se veslo +/- do chyby mereni zcela jinou kategorii jsou vyssi RAIDy.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.