Zavřít reklamu

Mozilla poté co přešla po vzoru Google Chrome na nové číslování označuje v podstatě každou novou verzí svého prohlížeče Firefox novým číslem. Dnes byl vydán Firefox 14 pro Mac OS X, stejně jako pro Windows a Linux. Firefox 14 však oproti několika předchozím verzím, které opravdu řešili pouze drobnosti a označení nové verze by si dříve nezasloužily, přináší skutečně několik novinek. Firefox 13 byl vydán teprve před necelými dvěma měsíci a bližší informace o této verzi si můžete přečíst přímo zde.

„Asi jako první si všimnete vylepšeného našeptávání v adresním řádku. O této novince, která ve Firefoxu oproti jiným webovým prohlížečům chyběla, se debatovalo delší dobu. Na základě vámi psaného textu vám nabízí nejpravděpodobnější adresu přímo do adresního řádku prohlížeče,“ uvedl pro novinky.cz Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Nově je také možné zapnout a vypnout zásuvné moduly pro jednotlivé stránky pomocí jediného tlačítka, které je dostupné přímo na úvodní obrazovce bez toho, aniž byste museli využívat menuBar. „Funkce, kterou můžete znát například z mobilního Firefoxu, je nyní i na desktopu. Můžete pomocí ní automaticky povolit zásuvné moduly jen na konkrétních stránkách a u ostatních jen na základě klepnutí na prvek na stránce,“ konstatoval Cvrček. Firefox 14 pro Mac OS X si můžete stáhnout přímo zde.

firefox-14-mac

Související články

Dnes nejčtenější