Zavřít reklamu

Apple se podle nepotvrzených informací snaží získat společnost Loewe, která je známá výrobou luxusních televizorů. Televize Loewe jsou pověstné nejen kvalitou obrazu, ale zejména také designem. Zlý jazykové však občas tvrdí, že Loewe je něco jako Bang & Olufsen a více než o kvalitu jde právě o design a značku, kterou draze zaplatíte. Podle dostupných informací nabídl Apple za společnost Loewe 87,3 milionu eur.

Informace zatím přinesl pouze server AppleInsider, který je však poměrně spolehlivým zdrojem. Společnosti její vlastní finanční poradce doporučil přijmout nabídku a prodat společnost Applu. Konečné rozhodnutí je naplánováno na 18. 5. 2012. Loewe mimo televiorů vyrábí také reproduktory, včetně těch, které jsou kompatibilní s AirPlay, tedy AirSpeaker. Zajímavá je také aplikace Loewe Televizor, která umožňuje ovládat televizory přes iPad.

Největším akcionářem společnosti je v současné době Sharp a bude záležet zejména na jeho rozhodnutí, zda společnost Applu prodá. Jonathan Ive by jistě věděl jak spojit design Apple a Loewe, které jsou si velmi podobné, zejména díky minimalistickému stylu. Je však záhadou, co by Apple s Loewe vlastně dělal. Prodávat televizory Loewe jako brandované Applem je pravděpodobně nesmysl, protože Loewe má v oblasti domácích televizorů mnohem větší jméno, než by měl Apple.

Apple-Loewe

*Zdroj: appleinsider.com

Související články

Dnes nejčtenější

.