Zavřít reklamu

Šéfdesignér společnosti Apple a od letošního roku také člen správní rady Jonathan Ive byl dnes jmenován Sirem Britského Impéria. Sir Jonathan Ive byl oceněn rytířským titulem královnou Velké Británie Alžbětou II. Sir Jonathan Ive pracuje u společnosti Apple od roku 1992 a stojí nejen za množstvím produktů, ale zejména pak technologií, které znamenaly revoluci ve výrobě.

Příkladem za vše je například Unibody design, který je stejně jako podstavec pod iMac a Cinema displeje jeho práce. Ive je člověk, který od svého návrhářského křesla často zesedá, aby se mohl nechat měsíce inspirovat mistry na spracování jednotlivých materiálů a naučil se využít daný materiál v maximální míře. Známý je například fakt, kdy se podstavec Apple iMac navrhoval dva měsíce ve spolupráci s mistry z Číny, kteří učili Jonathana a jeho tým vytvořit dokonalý ohyb, který dokáže udržet tělo iMacu v pevné pozici.

Sir Jonathan Ive se nechal slyšet: „Jsem si velmi dobře vědom toho, že těžím z nádherné tradice ve Velké Británii, kterou je navrhování a výroba. Být vyznamenán tímto titulem je naprosto strhující a já jsem pokorně a upřímně vděčný. Již v brzkém věku jsem objevil, že vše co chc idělat je design. Cítím se nesmírně šťastný, že jsem stále schopen navrhovat a vyrábět výrobky společně se skupinou pozoruhodných lidí zde v Applu“.

Jonathan Ive se v letošním roce potýkál se situací, ve které chtěl na jednu stranu zůstat v Applu který miluje, ale na druhou stranu jej srdce více a více táhlo do Británie, kde se chtěl trvale usadit. Nakonec se rozhodl pro Apple a my můžeme být jen a jen rádi.

*Zdroj: BBC.co.uk

Související články

Dnes nejčtenější