Zavřít reklamu

Spekulace o novém iPadu s úhlopříčkou 7 palců se objevují znovu. Podle serveru Cultofmac.com přijalo vedení společnosti ke kontrole Apple nové displeje o úhlopříčce 7 palců. Menším (a levnějším) iPadem by měl Apple konkurovat Amazonu, který nedávno představil levný 7 palcový tablet Fire. Ten bude prodáván za 199 USD s tím, že Amazon prodej musí ještě dotovat (jen výroba totiž stojí zhruba 209 USD). S nízkou cenou a propojením se službami Amazonu se Fire stal hlavním konkurentem iPadu ještě před zahájením prodeje.

Společnosti LG Display a Au Optronics údajně odeslaly do Cupertina ke schválení displej o úhlopříčce 7,85 palce, který by měl být hlavní součástí připravovaného iPadu mini. Ten by se měl začít prodávat v březnu 2012, kdy se očekává i zahájení prodeje iPadu 3. Cena iPadu mini by se měla pohybovat mezi 250 až 300 USD.

Ačkoliv informace o 7 palcovém iPadu již dříve utnul samotný Steve Jobs, nyní se zdá, že je všechno jinak. Apple musí reagovat na fakt, že Amazon nabízí funkčně srovnatelný tablet, který je nesrovnatelně levnější.

Zdroj: Cultofmac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.