Zavřít reklamu

Blog na serveru OWC zveřejnil zprávu, podle které byste si měli vybrat vhodný disk pro váš iMac při jeho koupi. Ačkoliv minulé modely iMaců měly problémy s výměnou disku, jednalo se o problémy pro servisní techniky, kteří byli při jeho výměně nuceni měnit také kabeláž v iMacu. Nyní je však výměna disku za nový disk, který není od Apple nemožná. Blog popisuje situaci následovně:

Hlavní 3,5″ SATA pevný disk v nových iMacích má nový napájecí SATA konektor, který místo standardních 4 pinů obsahuje 7-pinový konektor. Teplotní kontrola pevného disku v těchto strojích se řídí právě tímto novým kabelem v kombinaci s firmware pro pevný disk. Z našeho testování jsme zjistili, že odstraněním tohoto se začnou točit ventilátory sloužící k jeho chlazení na maximální rychlost. Pokud vyměníte původní disk za nový disk, který není od společnosti Apple, bude to mít za následek, že iMac neprojde Apple Hardware Testem (AHT), který následně počítači nedovolí nabootovat operační systém.

U pevného disku není otázko zda, ale spíše kdy se pokazí. Když se to nyní stane na pevném disku vašeho iMacu máte jen dvě možnosti, první je koupit si originální pevný disk od společnosti Apple a nechat jej nainstalovat prostřednictvím některého z autorizovaných servisních středisek. Druhou možností je pak mít na stole velké, v případě 27″ iMacu téměř dvaceti kilové těžítko. Navíc pokud chcete hlavní 3,5″ disk v iMacu větší než 2TB máte smůlu, Apple jej nenabízí.

Související články

Dnes nejčtenější

.