Zavřít reklamu

Mac_appsTak ako na iPhone a iPod Touch je mnoho skvelých aplikácií, tak aj na Mac OS X. Pár z nich som vybral a rozhodol som sa o nich napísať, aby mohli slúžiť novým Mac userom, ale aj starým, ostrieľaným používateľom Macu. Pokiaľ nejakú dobrú aplikáciu pre Mac OS X poznáte, neváhajte a podeľte sa s ňou snami v diskusií pod článkom.

1Password

Hesiel je mnoho a sem-tam sa môže stať, že nejaké to menej používané heslo zabudneme. Na to, aby sme ho nezabudli, slúži práve aplikácia 1Password! 1Password si za vás zapamätá všetky vaše heslá a prihlasovacie mená, licenčné čísla softvéru, alebo dokonca informácie o vašom bankovom účte a kreditnej karte! Stačí si pamätať len jedno ,,hlavné” heslo, ktoré vám dá prístup do 1Password. Úplnú recenziu 1Password si môžete prečítať tu. 1Password momentálne stojí $39,95.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

Adium

ICQ klient pre Mac OS X neexistuje, ale existuje jeho náhrada – Adium! Adium nie je len klientom pre ICQ, on totiž dokáže toho viac. Dokážete si pridať väčšie množstvo účtov, ako napr. aj Facebook, Google Talk, Twitter a mnoho ďalších. Najlepšie je, že je úplne zadarmo. Taktiež si môžete stiahnuť ikonu pre aplikáciu podľa vlastného vkusu.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

Get Lyrical

Pokiaľ chcete mať doplnené texty pesničiek v iTunes, máte dve možnosti:
dlho, ručne a pracne ich najprv vyhľadať na internete a potom vložiť k pesničke v iTunes,
nainštalovať si Get Lyrical, ktorý to spraví za vás!
Problémom však je, že so slovenskými a českými skladbami si neporadí, so zahraničnými interpretmi však problém nemá! Pokiaľ vás Get Lyrical zaujal, môžete si o ňom prečítať článok, ktorý nájdete tu.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

HandBrake

HandBrake je video konvertor pre Mac aj Windows počítače (medzi Mac používateľmi dosť obľúbený). Dokáže konvertovať videá pre iPhony a iPody s možnosťou nastavenia množstva pokročilých funkcií. Porovnanie HandBrake s ostatnými, dosť často používanými konvertormi nájdete tu.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

VLC Media Player

VLC je známy vďaka svojej podpore formátov, pretože prehrá skoro všetko, čo do počítača ,,natlačíte”. Vývojári s Applidium si na podpore formátov dali záležať, a to je vidno. VLC má svoju Windows, Mac dokonca aj Linux verziu. Podrobné informácie o podporovaných formátoch nájdete tu.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

MacScan 2

MacScan je programom, ktorý udržuje váš Mac čistý od akýchkoľvek vírusov a podobnej pliagy. Aj keď v súčasnej dobe existuje pre Mac vírusov toľko, že by ste ich na prstoch mohli spočítať a natrafiť na nejaký je raritou, ale predsa existujú a na to je tu MacScan. Recenziu nájdete v našom článku tu.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

OpenOffice

Používatelia Windows alebo aj Mac OS X o ňom už určite počuli. Ide o free kancelársky balík, nahrádzajúci Office alebo iWork. OpenOffice obsahuje textový editor, tabuľkový editor, program na tvorbu prezentácií a mnoho iného. Viac o ňom si prečítať môžete tu v našom článku.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

Skype

Skype je známa a populárna služba, vďaka svojim funkciám. Umožňuje zadarmo telefonovať z počítača na počítač, a výnimkou samozrejme nie je ani Mac. Taktiež umožňuje videotelefonovanie a chatovanie s priateľmi tak, ako Windows verzia.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

TunesArt

TunesArt je užitočná aplikácia, ktorá by nemala chýbať v žiadnom Macu. Uľahčuje ovládanie iTunes a pomáha vyplniť informácie o skladbách. Článok o TunesArt nájdete tu.

Informácie o TunesArt nájdete tu.

UnRarX

UnRarX je jednoduchý program, ktorý je samozrejme free, a ktorý dokáže otvárať rar archívy. Mac OS X si poradí so zip, ale na rar treba použiť UnRarX. UnRarX je dosť jednoduchý, ako vzhľadovo, tak aj užívateľsky.

Oficiálnu stránku výrobcu nájdete tu.

Související články

Dnes nejčtenější

.