Zavřít reklamu

iphone-4-pre-order-20100611Jak se zdá, první várka iPhone 4 je zatím spíše pro lidi z nízkým krevním tlakem, jelikož vám jej zaručeně zvedne! iPhone má již 5 známých a řešených problémů, Apple oficiálně uznává zatím 3 z nich, u kterých vám bez řečí vymění telefon kus za kus. Pokud tedy můžete vydržet, zkuste počkat na telefony z dalších výrobních zásob, které se dostanou na konci srpna nebo začátkem září na náš trh. Porodní bolesti snad přebolí a iPhone 4 bude spolehlivý. Pojďte se podívat na všechny problémy v pokračování článku.

Snadno poškrábatelné sklo

Nejvíce uživatelům vadí poměrně zásdní chyba, při které vám Apple telefon nevymění. Telefon je po 4 dnech nošení v kapse stejně poškrábaná (jak ze zadu tak ze předu) jako iPhone 3G/iPhone 3Gs po rocích naprosto stejného nošení!

Nefunkční kamera

Nefunkčnost se týká zadní kamery, kdy si velké mnžoství uživatelů stěžuje přímo na diskusních fórech Apple Inc. a ptá se na řešení. Ovšem jediné řešení, jenž Apple zatím nabízí je výměna telefonu kus za kus v prodejně Apple Store, kde je ovšem telefon velmi nedostatkovým zbožím a můžete na nový čekat také více jak týden. Problém se projevuje tak, že po zapnutí zadní kamery se na displeji objeví grafika znázorňující zavřenou uzávěrku kamery a nejde s tím nic dělat. Aplikace třetích stran využívající kameru ji také neotevřou a nepomáhá ani DFU reset a nahrání nového iOS 4.

Obrácená tlačítka

Zdá se, že dělníci ve Foxconnu jsou tročku humoristé. Jak jinak popsat stav, kdy zmáčknete tlačítko na zesílení hlasitosti telefonu a hlasitost se ztlumí. Zmáčknete tlačítko na zeslabení zvuku a zvuk se zesílí. Tato chyba je také zatím neřešitelná a Apple mění telefony kus za kus.

Retina Display má problémy

Značné množství uživatelů si však stěžuje na problém, který hned tak software nevyřeší. Mnoho uživatelů posílá fotky svých telefonů, které mají záhadné žluté a hnědé fleky na určitých místech displeje, jenž jsou jasně vidět jak při zapnutém tak i vypnutém přístroji a jedná se o  technickou vadu způsobenou hardwarem. Uživatelé již také donesli své přístroje do Genius barů Apple, kde jim však řekli, že v současné době nemají dostatek přístrojů na to, aby jim je mohli vyměnit a musejí čekat, ovšem jak dlouho to je ve hvězdách vzhledem k tomu, že oficiální prodej iPhone 4 začíná až dnes a Apple již nemá dostatek telefonů na skladech. Co prodává lépe než uměle vyvolaný nedostatek zboží…. Tento problém je způsoben rychlou expedicí přístrojů z továren a nedostatkem času na zaschnutí lepidla. Vyřešit to může čekání, než lepidlo zaschne.

Ztráta signálu

Apple má problém se signálem u iPhone 4, ten totiž ztrácí signál. Několik jednotlivců hlásí, že telefon má vážné problémy při chytání signálu, pokud jej zakryjete rukou, údajně za to mohou antény, integrované do kovového těla rámu. Nadruhou stranu je poměrně zvláštní, že novináři, kteří si s přístrojem hrají již přes týden, nic podobného nezaznamenali. Jak je videt na videu, přístroj ztrácí signál v momenťe kdy jej vezmete do levé ruky a  zakryjete levou spodní část telefonu. Ovšem toto není moc významný problém, jak řekl mimochodem také opravdový novinář (ne český bloger) Mossberg:“To že má iPhone 4 méně barů oproti iPhone 3Gs je známá věc, bude se to řešit softwarovou aktualizací“. Apple tedy bude muset jen přijít na to, jak vyvážit sílu signálu s výdrží baterie. Navíc se patrně jedná pouze o určitý nízký počet telefonů, které zasáhla určitá výrobní vada.

Dnes nejčtenější

.