Zavřít reklamu

Zatím co doposud se o levnější verzi mobilního telefonu společnosti Apple mluvilo pouze v rámci spekulací analytiků nebo na zahraničních serverech, které se odvolávají na své zdroje, nyní o levnější variantě jednoho z nejoblíbenějších mobilních telefonů na světě informuje také deník Wall Street Journal. Nejoblíbenější noviny Steva Jobse, uvádějí, že levnější varianta iPhone by se měla objevit nejdříve v druhé polovině letošního roku. Podle Wall Street Journal bude hlavní rozdíl v použitém materiálu, zatím co iPhone 5 je vyrobený z hliníku pomocí takzvané Unibody metody, levnější varianta iPhone má vsázet na polykarbonát a plasty.

WSJ se domnívá, že by Apple mohl použít některé designové prvky, které se objevily u iPhone 3G a iPhone 3Gs, které jsou jak známo vyrobeny také z plastu. Agentura bloomberg slova WSJ potvrzuje a dodává, že je přesvědčena o vydání levnější verze iPhone ještě v letošním roce. Přístroj bude zaměřen na rozvojové trhy a to zejména Čínu a Indii, jak již včera poznamenal Digitimes. Hlavním důvodem levnější varianty mobilního telefonu iPhone má být fakt, že především v rozvojových krajinách lidé převážně kupují mobilní telefony ke kreditním kartám a paušály jsou zde skutečnou výjimkou.

Apple tak chce dostat iPhone i do zemí ve kterých si lidé nemohou iPhone dovolit. Přece jen prodeje v Číně zní z našeho pohledu neuvěřitelně, na druhou stranu se však jedná o krajinu s více než miliardou potencionálních zákazníků a Apple se jich musí snažit uspokojit co největší množství. S větším prodejem iPhone je samozřejmě spjata také větší útrata zákazníků v iTunes App Store, který nedávno překonal 40 miliard stažených aplikací. Je velmi pravděpodobné, že se iPhone ve své levnější variantě bude oficiálně prodávat pouze v některých krajinách. Otázkou je jak budou na situaci reagovat uživatele Applu, kteří od vzniku značky považovali Apple za něco nadstandardního, něco co není určeno pro každého. Přece jen je zvláčtní, když značka která prodává mobilní telefony za bezmála 17 tisíc korun najednou uvede telefon, který bude určen pro lidi, kteří nemají až takové možnosti jako stávající zákazníci společnosti.

Související články

Dnes nejčtenější