Zavřít reklamu

Čím dál častěji se nás v komentářích ptáte na to, kdy vyjde iOS 17.2 pro veřejnost, abyste si mohli například vyzkoušet novou nativní aplikaci Deník a tak podobně. Odpověď na tuto otázku sice bohužel zatím neznáme, nicméně díky určitým indíciím ze strany Applu se lze alespoň k přibližnému termínu dobrat. Jak to tedy s vydáním systému vypadá?

Kdy vyjde iOS 17.2

Obecně se dá říci, že majoritní updaty pro své systémy testoval v minulosti Apple na čtyři až pět betaverzí, přičemž například iOS 17.1 byl otestován na čtyři bety (tři standardní a jedna finální). Budeme-li tedy brát tyto počty v potaz, znamenalo by to, že v každém případě musí vyjít iOS 17.2 nejdříve v prvním či druhém prosincovém týdnu. Tento týden by totiž mohl Apple systém dotestovat skrze finální betu a následující týden – tedy mezi 4. až 8. prosincem by pak mohl jít ven s veřejnou verzí. Pravděpodobnější se nám však v redakci vzhledem k množství novinek, které iOS 17.2 na iPhony přinese, zdá to, že tento týden dorazí 4. beta, v týdnu mezi 4. až 8. prosincem finální beta a v týdnu mezi 11. až 15. prosincem pak vyjde finální systém pro veřejnost. Pozdější vydání by pak už bylo docela překvapivé vzhledem k blízkým Vánocům a tomu, že lidé už budou zkrátka „hlavou jinde“.

Odpověď na otázku, v kolik hodin vyjde iOS 17.2 a další nové OS Applu je svým způsobem extrémně jednoduchá. Kalifornský gigant totiž časy vydávání svých updatů nikterak nemění již řadu let a tudíž můžeme na 99,9 % říci, že se tak stane v 19:00 našeho času. Jednu desetinu procenta si pak necháváme v záloze pro případ, že by se na straně Applu objevily nějaké komplikace například na jeho serverech, které by publikaci updatů pozdržely. V takovém případě už se na nějaké časy neohlíží, ale snaží se „jen“ zpřístupnit update co možná nejdříve po 19. hodině. Nicméně vzhledem k tomu, že je iOS 16 a další nové verze OS velmi očekávaný, je pravděpodobné, že na technické přípravě serverů si dal Apple i tentokrát velmi záležet a problémů by se tak měl vyhnout.

Dnes nejčtenější

.