Zavřít reklamu

Hardwaroví inženýři Applu pracující na budoucích iPhonech mají v poslední době velké starosti. Podle velmi přesného analytika a zároveň displejového experta v jedné osobě Rosse Younga totiž narazili na problémy s implementací senzorů pro Face ID pod displej a to dokonce na tak velké, že museli již nyní odpískat plány na nasazení této novinky v příštím roce. 

Zdroje Younga tvrdí konkrétně to, že ještě relativně nedávno byl Apple skutečně přesvědčen o tom, že s Face ID pod displejem přijde u řady 16 Pro v příštím roce. Nyní má však již počítat s tím, že příští rok je naprosto vyloučený a co víc, není vyloučeno, že se projekt nestihne dokončit ani pro iPhony 17 Pro v roce 2025. Spolehlivost Face ID pod displejem je totiž nyní naprosto mizerná a inženýři Applu si nemají příliš vědět rady s tím, jak celou situaci vyřešit. Je totiž docela dobře možné, že technologie, které jsou potřeba pro perfektní funkčnost nejsou zatím vůbec vyvinuty. 

Bohužel, odsunutí příchodu Face ID pod displejem je špatnou zprávou i proto, že na tento upgrade jsou vázány i další novinky. Apple má totiž iPhony „namyšlené“ na dlouhé roky dopředu a to tak, aby dávaly z hlediska přinášení novinek komplexně smysl. Když se však nějaké to klíčové vylepšení zpozdí, Applu ve výsledku nezbývá nic moc jiného než vše na ní navázané taktéž odsunout, aby vše dávalo takový smysl, jak bylo v plánu. Řeč je třeba o chystaném Touch ID pod displej, které se má stát doplňkem pro Face ID a které má dorazit až ve chvíli, kdy se Applu podaří skrýt jak Face ID, tak i přední kamera pod displej. Jelikož se však tohle všechno nyní minimálně o rok posouvá, i na Touch ID si tak budeme muset počkat déle. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.