Zavřít reklamu

Budíky na iPhonu představují pro většinu uživatelů spíše nepříjemnou záležitost, kterou na svých smartphonech nechávají přehrávat jen chvíli, než budík vypnou a začnou se věnovat každodenním povinnostem. Hudebníkovi jménem Tony Ann se ale podařilo vyzvánění jednoho z budíků na iPhonu přetvořit v nádhernou klavírní skladbu.

Každý, kdo si přehraje níže uvedené video, jistě okamžitě bezpečně rozpozná zvuk budíku, který na iPhonu nese název Opening (v české verzi iOS Znělka). Tony Ann se při tvorbě své skladby rozhodně neomezil jen na pouhé dvouminutové opakování zmíněné melodie. Naopak zvuk vyzvánění kreativně rozvíjí v působivou skladbu, která si nápaditě pohrává s původní melodií. Stopy originálního motivu od Applu se ale zároveň nesou celou skladbou a jsou jasně rozeznatelné.

Nejedná se samozřejmě o první případ, kdy byla melodie z iPhonu použita jako základ hudby. Už v roce 2013 použila skupina Mars Argo vyzváněcí tón iPhonu jako hlavní riff ve své skladbě „Don’t Call Me“. Vytváření vlastní hudby z iPhone vyzvánění je bezesporu zajímavá věc, řadě z nás ale chybí dostatečný talent pro skládání vlastních melodií.

Můžete se ale určitě vydat opačným směrem – tedy vytvořit z libovolné skladby vlastní vyzvánění pro iPhone. Jak na to, vám prozradíme v jednom z článků na našem sesterském webu.

Dnes nejčtenější

.