Zavřít reklamu

Společnost Apple neustále postupně rozšiřuje portfolio svých počítačů, osazených jejími vlastními procesory Apple Silicon. V souvislosti s tím se řada běžných uživatelů i odborníků ptá, kdy by mohla cupertinská společnost přijít s dlouho očekávaným Mac Pro s procesorem Apple Silicon.

Otázka přitom nezní zda, ale spíše kdy bude nový Mac Pro uveden. Analytik Mark Gurman například uvedl, že společnost Apple upustila od práce na čipu M2 Extreme, a že letošní Mac Pro nenabídne rozšiřitelnou paměť a nejspíše ani rozšiřitelné grafické procesory. Mac Pro bez možnosti rozšíření a bez dechberoucího výkonu ale pro mnohé postrádá smysl. Na budoucí Mac Pro přišla řeč také v rámci rozhovoru deníku India Times s viceprezidentem světového produktového marketingu Bobem Borchersem.


Nikdo pochopitelně neočekával, že by Borchers prozradil alespoň přibližné datum uvedení Macu Pro. Zdůraznil ale, že jedním z cílů firmy je, aby celá řada počítačů od Applu byla osazena procesory Apple Silicon. „Máme jasný cíl plně přejít na Apple Silicon,“ uvedl Borchers v rozhovoru, a dodal, že je vedení Applu pevně přesvědčeno o tom, že Apple Silicon může pohánět jablečné stroje od MacBooku Air až po Mac Studio. „Od začátku jsme jasně říkali, že naším cílem je převést celou naši produktovou řadu na Apple Silicon. A to také hodláme udělat,“ dodal.  S trochou nadsázky se tak dá říci, že se vlk nažral, ale koza zůstala celá. Mac Pro tedy byl ve výsledku svým způsobem potvrzen, ale vlastně tak úplně nebyl.

Související články

Dnes nejčtenější

.