Zavřít reklamu

Od představení nového iOS 17, který na iPhonech od září nahradí nynější iOS 16, dělí svět sice už „jen“ zhruba tři a půl měsíce, stále však o tomto systému víme z úniků informací pramálo. Jak se ale nyní zdá, není tomu tak proto, že by byl Apple letos schopný jeho vývoj maskovat lépe než kdykoliv předtím, ale spíš proto, že pro systém chystá jen minimum inovací, které by doslova stály za řeč. Ostatně, s tímto tvrzením přišel již před pár týdny i zřejmě nejlépe informovaný zdroj z Apple světa ve formě reportéra Marka Gurmana z Bloombergu, který nyní zopakoval totéž i nyní. 

Zdroje Gurmana pocházející dle všeho přímo z Applu měly reportérovi v posledních dnech několikrát po sobě potvrdit, že očekávat cokoliv většího od iOS 17 nemá absolutně smysl, jelikož žádné „game changer“ funkce se do systému nechystají. Namísto toho se údajně Apple skutečně soustředí primárně na jeho dokonalou optimalizaci, kterou chce docílit vynikajícího chodu systému na všech podporovaných systémech. Pár novinek v něm sice přinese, bude se ale jednat spíše o kosmetické upgrady, který by klidně snesly přidání i coby novinky v následných majoritních aktualizacích systému. 

Je nicméně otázkou, jak se lidé v Applu staví k možnosti instalací aplikací i mimo App Store, což má od Applu v dohledné době začít vyžadovat Evropská unie. Pro mnohé uživatele by se totiž jednalo bezesporu o jeden z největších upgradů OS za poslední roky, byť je jedním dechem třeba dodat, že navzdory vizím Applu. Je tedy proto možné, že tuto novinku Apple na WWDC ani neoznámí a prostě jí jen přidá v nadcházejících verzích iOS 17, což je ostatně pravděpodobné i podle Marka Gurmana. Zavedení novinky by pak bylo oznámeno jen skrze tiskovou zprávu s tím, že už nyní je jasné, že Apple nechce poskytovat instalaci aplikací takovou volnost jako tomu je třeba u Google Play. A kdo ví, třeba nakonec celou záležitost vyřeší po svém a podaří se mu EU přechytračit. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.