Zavřít reklamu

Samsung začal prodávat svou vrcholnou řadu Galaxy S23, která jde samozřejmě po krku i iPhonům Applu. V případě modelu Galaxy S23 pak spíše proti základnímu iPhonu 14. Podle papírových hodnot jeho fotoaparátů by ho měl jasně překonat. Jaká je ale realita? 

Porovnávat fotografie za ideálního světla je obtížné. Dnešní fotomobily jsou natolik kvalitní, že rozdíly budete hledat jen těžko, a je přitom jedno, jestli se jedná o 12MPx fotoaparát nebo ten 50MPx, který používá technologii slučování pixelů. Kvality vylezou na světlo až v ten moment, kdy naopak to začne ubývat. 

Fotoaparáty Galaxy S23: 

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx , f2,2 
  • Širokoúhlý fotoaparát: 50 MPx, f1,8 
  • Teleobjektiv: 10 MPx, 3x optické přiblížení, f2,4 

Fotoaparáty iPhonu 14: 

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx, f2,4 
  • Širokoúhlý fotoaparát: 12 MPx, f1,5 

Fotoaparáty iPhonu 14 Pro: 

  • Ultraširoký fotoaparát: 12 MPx , f2,2 
  • Širokoúhlý fotoaparát: 48 MPx, f1,78 
  • Teleobjektiv: 12 MPx, 3x optické přiblížení, f2,8 
  • LiDAR skener 

Čím více světla, tím kvalitnější výsledky. Ultraširokoúhlý fotoaparát Galaxy S23 sice poskytuje noční režim stejně jako zbylé dva objektivy, ale jeho výsledky jsou jednoduše mizerné. Nejen že běžně zkresluje a maže strany, ale v případě horších světelných podmínek slévá barvy a na scéně vytváří nevzhledné fleky. Jakmile se začne šeřit, měli byste na něho zapomenout, platí to ale vlastně i u iPhonu 14.

Pokud má ale klasický širokoúhlý fotoaparát alespoň trochu světla, dokáže podat až překvapivě dobé výsledky. Podání barev je poměrně věrné a detaily koukatelné, pokud nebudete přibližovat. V podstatě se dá ale říci, že kdybyste si chtěli noční fotku z Galaxy S23 vytisknout, vůbec vás to neurazí.

S teleobjektivem je to pak hodně o náhodě. Některé scény vypadají strašně a trpí extrémním šumem, jiné jsou na tom ale zase opačně, takže v určitých situacích ho můžete vytáhnout i na noční fotografii. V rámci mezí samozřejmě. Jenže ať už jsou jeho kvality jakékoli, nad iPhonem 14 zde jasně vede, protože ten jej nemá vůbec. Pořád tedy možná lepší špatná fotka než žádná.

LED je pak dostatečně výkonná na to, abyste i v totální tmě věděli, co na fotografii je a v určitých ohledech se rozhodně vyplatí více, jak celý noční režim (na krátkou vzdálenost). Fotografická špička Galaxy S23 není, na iPhone 14 Pro nemá, ale není důvod nevěřit, že se pro mnohé může jednat o výhodnější koupi. Je levnější jak iPhone 14 a navíc poskytuje více možností, které oceníte zejména ve dne. Absence teleobjektivu je totiž největší fotografická chyba iPhonu 14.

Galaxy S23 za tu nejlepší cenu koupíte například na Mobil Pohotovost

Dnes nejčtenější

.