Zavřít reklamu

Fanoušci kompaktních notebooků si letos s trochou štěstí přijdou na své. Tvrdí to alespoň leaker vystupující na sociálních sítích pod přezdívkou yeux1122, který se v minulosti svými předpovědmi již několikrát trefil přímo do černého. Tentokrát se tento muž nechal slyšet, že Apple v současnosti intenzivně jedná se svými dodavateli o startu výroby 12“ MacBooku, který před lety usmrtil. 

Když Apple před několika lety přestal 12“ MacBooky prodávat, mnohé jablíčkáře tímto krokem poměrně dost překvapil. Jednalo se totiž o oblíbené stroje, které se zdály být navíc jako stvořené pro čipy Apple Silicon. Na jejich prodejích se nicméně podle dostupných informací negativně podepsala cena, která byla nasazena příliš vysoko – a to zejména při jejich porovnání s MacBooky Air a Pro. Jak se však nyní zdá, obliba tohoto stroje v kombinaci s občasným voláním jablíčkářů po jeho oživení přivedla nyní Apple na myšlenku se k tomuto konceptu vrátit. 

Ačkoliv je v tuto chvíli zatím nejasné, jaké technické specifikace by stroj nabídl, vzhledem k tomu, že podle leakera začne jeho výroba ve druhé polovině letoška a jeho představení proběhne jen o pár měsíců později, zdá se nejpravděpodobnější nasazení čipu M2. I předešlé verze 12“ stroje totiž byly zaměřeny primárně na kancelářskou práci nevyžadující příliš vysoký výkon, tudíž se nedá očekávat v tomto směru jakákoliv změna. S čím se však naopak počítat dá, je určitá změna designu, kdy se zařízení zbaví displeje se symetrickými rámečky a po vzoru MacBooků Air a Pro dostane výřez. Na vše ostatní si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.