Zavřít reklamu

Bývalý šéfdesignér Applu Sir Jony Ive vytvořil nový design červeného nosu na oslavu Dne červeného nosu. Jedná se o každoroční charitativní událost, kterou vysílá britská televize a jejímž cílem je získat peníze pro chudé a znevýhodněné lidi. Nos je vyroben z 95% z přírodních materiálů a má skládací papírový design, který začíná jako malý půlměsíc ap ostupně se otevře do podoby červeného nosu. BBC popsalo nový design jako nejdramatičtější přeměnu červeného nosu od jeho debutu v roce 1988.

Spoluzakladaté akce Red Nose Day Sir Lenny Henry a Richard Curtis uvedli v doprovodu herečky a komičky Diane Morganové nový nos pomocí krátkého videa, jenž prezentuje za doprovodu dramatické hudby o jak významnou změnu se jedná a označuje nos jako nejdokonalejší nos v historii.

Bohužel vzhledem k tomu, že se jedná o čistě Britskou záležitost, je nos sice dostupný za 2,50 Liber na Amazonu a také na vlastním eshopu, ovšem ani z jednoho z těchto míst jej nelze objednat mimo Británie, což je velká škoda. Je to totiž možnost jak vlastnit něco, co navrhl Jony Ive bez toho, aniž byste museli utrácet tisíce korun za produkty Applu nebo stovky tisíc za jeho další umělecká díla.

Související články

Dnes nejčtenější

.