Zavřít reklamu

iPhony se řadí mezi velmi spolehlivé, dobře fungující a zkrátka bezproblémové chytré telefony. To ale neznamená, že se u nich čas od času nemůže nějaký ten problém objevit. Dobrou zprávou ale je, že většinu těchto problémů dokáže Apple rychle vyřešit v rámci aktualizace. V případě, že problém přetrvává i po aktualizaci, tak ho lze různě řešit. V tomto článku se tak podíváme na nejčastější problémy u iPhonů a jak je vyřešit.

Slabá výdrž baterie

Snad nejčastěji se uživatelé (nejen) nových iPhonů potýkají s tím, že mají slabou výdrž baterie. To může způsobovat hned několik různých věcí. Primárně je nutné, abyste se přesvědčili, že máte nainstalovaný nejnovější operační systém iOS, a to v Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru. Máte-li nejnovější iOS, tak existuje několik dalších tipů pro zvýšení výdrže baterie – například vypnutí aktualizací dat aplikací na pozadí, využití úsporného režimu, odstranění nepoužívaných aplikací, deaktivace animací a efektů a mnoho dalšího. Všechny tyto tipy najdete ve článku, který přikládám níže.

Nemožnost připojení k Wi-Fi

Čas od času se také může stát, že na iPhonu nefunguje správně Wi-Fi. Konkrétně se uživatelé často perou například s vypadáváním sítě, popřípadě nemožností se k síti vůbec připojit. V tomto případě můžete iPhonu říct, aby síť začal ignorovat, a poté se k ní opětovně připojte. Toho docílíte v Nastavení → Wi-Fi, kde u vybrané sítě klepněte na ikonu ⓘ, poté na Ignorovat tuto síť → Ignorovat. Následně se zkuste znova k síti připojit. Nepomůže-li to, proveďte reset nastavení sítě v Nastavení → Obecné → Přenést nebo resetovat iPhone → Resetovat obnovení nastavení sítě.

iMessage a FaceTime

Po prvotním zapnutí nového iPhonu je mimo jiné nutné provést také aktivaci iMessage a FaceTime. Čas od času se ale stává, že tato aktivace neproběhne dobře. Jak iMessage, tak FaceTime jsou klíčové funkce, takže jejich nefunkčnost může způsobit velké nepříjemnosti. V takovém případě zkuste jak iMessage, tak FaceTime deaktivovat, a poté opětovně aktivovat. Učiníte tak v Nastavení → Zprávy, kde deaktivujte iMessage, a poté do Nastavení → FaceTime, kde deaktivujte FaceTime. Následně pár minut počkejte, a poté postupně iMessage a FaceTime znova zapněte. Jestliže to nepomůže, kontaktujte podporu Apple na čísle 800 700 527, kde popište svůj problém a nechte si obě služby na dálku resetovat.

Zasekávání klávesnice

Jednou z velmi častých chyb v iOS, která se projevuje především po aktualizaci na novou verzi systému, anebo zkrátka po několikaletém vlastnění stejného iPhonu bez resetu do továrního nastavení, je zasekávání klávesnice. Tato chyba se konkrétně projevuje tak, že něco píšete na klávesnici, která však na pár sekund přestane kompletně reagovat, a poté případně najednou dopíše veškeré znaky, kterých jste se dotkli. Naštěstí lze tohle jednoduše řešit resetováním slovníku klávesnice. Toho docílíte tak, že přejdete do Nastavení → Obecné → Přenést nebo resetovat iPhone → Resetovat, kde klepněte na Obnovit slovník klávesnice, a poté reset potvrďte. Po resetu bude pár dní trvat, než si klávesnice na vaše psaní zase zvykne, tak buďte trpěliví.

Nelze nastavit Face ID

Face ID je jednou z hlavních dominant současných iPhonů. Je tedy rozhodně nepříjemné, když vám právě tato součástka, díky které je možné se bleskurychle ověřit při odemykání či nákupech, nefunguje. I mistr tesař se ale někdy utne. Jen tak z ničeho nic vám však Face ID fungovat nepřestane. Nejčastěji ke ztrátě funkčnosti dojde po neodborné instalaci ochranného skla, kdy v rámci výřezu vzniknout bubliny, popřípadě zde zůstanou nečistoty. Kvůli nim vás pak systém nebude schopen rozpoznat, takže Face ID nebude fungovat. Zkontrolujte si tedy ochranné sklo, a pokud bude vše v pořádku, tak níže najdete článek, ve kterém najdete více postupů pro obnovení funkčnosti Face ID.

Dnes nejčtenější

.