Zavřít reklamu

Operační systém iOS 16 vydal Apple pro veřejnost již v září, a to krátce po představení nejnovějších iPhonů 14 (Pro). Tento systém se opravdu velmi povedl a nabízí nespočet nových funkcí a vychytávek, kterým se na našem magazínu každodenně věnujeme – to jen potvrzuje fakt, že jich je opravdu více, než dost. Samozřejmě jsme se zpočátku potýkali s porodními bolestmi, každopádně v současné chvíli už je většina chyb opravených. Většina uživatelů tak momentálně čeká na vydání aktualizace iOS 16.2, která přinese ještě další očekávané novinky a funkce. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5+5 funkcí, kterých se v iOS 16.2 dočkáme, abyste věděli, na co se máte těšit. Vydání této aktualizace by mělo proběhnout za pár týdnů.

Dalších 5 funkcí, kterých se dočkáme v iOS 16.2, najdete zde

Freeform

Snad poslední aplikací, která má být součástí iOS 16 a dalších nových systémů, ale stále není, je Freeform. Pokud jste už na tuto aplikaci zapomněli, tak se jedná o jakousi nekonečnou digitální tabuli, na kterou můžete cokoliv psát a vkládat – ať už se jedná o objekty, text, dokumenty, soubory, fotky, videa, odkazy, lístečky a mnoho dalšího. Nejlepší na tom je, že lze jednotlivé tabule ve Freeform sdílet, takže můžete na nějakém projektu spolupracovat s vícero uživateli, a to nehledě na to, jak daleko se od sebe nachází. Freeform má opravdu velký potenciál, a to nejen na iPhonu, ale hlavně na iPadu a Macu a věřím, že dokáže posunout produktivitu mnohých na vyšší úroveň.

Rozšířená nastavení always-on

Jak jistě víte, tak iPhone 14 Pro (Max) konečně, po několika letech urputného čekání, dostal always-on displej. Nebyl by to ale Apple, kdyby nepřišel s něčím speciálním. O funkčnost always-on se stará Display Engine, který je součástí čipu A16 Bionic. Díky němu je zajištěna nízká spotřeba baterie při využívání always-on, a tak se kalifornský gigant rozhodl, že v tomto režimu nedojde tradičně k vyobrazení černého pozadí, ale pouze ke ztmavení nastavené tapety. Jakkoliv dobře tohle řešení může vypadat, tak u mnohých jablíčkářů sklízí spíše kritiku, a to hlavně z důvodu soukromí. V novém iOS 16.2 tak konečně přijdou rozšířená nastavení always-on, díky kterým si uživatel bude moci nechat tapetu v tomto režimu skrýt, a to klidně i s notifikacemi. Tato nastavení bude možné najít v Nastavení → Zobrazení a jas → Vždy zapnuto.

Widget léků na zamknuté obrazovce

Součástí nativní aplikace Zdraví se v rámci iOS 16 stala nová sekce Léky. Do této sekce si uživatelé mohou vložit veškeré užívané léky nebo vitamíny, a poté si nechat připomínat jejich užití. Pokud tedy léky denně berete, rozhodně tuto funkci oceníte, jelikož díky ní mimo jiné získáte i přehled. Dobrou zprávou je, že v chystaném iOS 16.2 dojde k přidání widgetu Léků na zamknutou obrazovku, takže budete rychle a jednoduše schopni zjistit, jaké léky na vás ještě dneska čekají, společně s dalšími informacemi.

leky widget ios 16.2

Tiché odpovědi Siri

Pro zjednodušení každodenního fungování můžete na Apple zařízeních využívat asistentku Siri. Co se týče způsobů komunikace, tak většina z nás samozřejmě využívá hlasové příkazy, tyto příkazy každopádně můžete také zadávat ručně ve formě textu. V chystaném iOS 16.2 pak přibude nová funkce, díky které zaručíte, že vám Siri nikdy nebude na vaše požadavky odpovídat hlasem a namísto toho zobrazí odpověď jen na displeji, což se některým z vás může hodit. Tuto novinku bude možné aktivovat v Nastavení → Zpřístupnění → Siri, kde v kategorii Mluvené odpovědi bude stačit zaškrtnout Preferovat tiché odpovědi.

Nová architektura Domácnosti

Apple začal v rámci iOS 16.1 a dalších nových systémech podporovat standard Matter pro chytrou domácnost, který má zaručit jednodušší výběr chytrého příslušenství z důvodu kompatibility napříč ekosystémy. V rámci iOS 16.2 se pak dočkáme dalšího vylepšení Domácnosti, které konkrétně přijde s novou architekturou. Díky ní bude fungování chytré domácnosti ještě rychlejší a spolehlivější, což rozhodně přijde vhod. Aby se mohla architektura nasadit, tak bude nutné mít aktualizovaná veškerá zařízení i příslušenství na poslední dostupnou verzi operačních systémů.

Dnes nejčtenější

.