Zavřít reklamu

Apple v posledních letech získal status společnosti, které vyloženě záleží na ochraně soukromí a bezpečí svých zákazníků. Dlouhodobě kalifornský gigant budoval svou důvěru, v tomhle odvětví je ale velmi jednoduché ji jedinou chybou ztratit, což už se bohužel aktuálně děje. Za posledních několik dní se totiž objevilo několik zpráv, které informují o tom, že nás Apple špehuje mnohem více, než si všichni myslíme. Začalo to u sledování každého kroku v App Store a s postupným získáváním dalších informací dochází ke zvětšování této bubliny.

Aby toho nebylo málo, tak si před pár hodinami začali někteří jablíčkáři stěžovat na velmi závažné problémy s iCloudem. Konkrétně se tyto problémy točí okolo iPhonů 13 Pro a 14 Pro, u kterých při synchronizaci videí s iCloudem na Windows dochází k jejich kompletnímu znehodnocení, potažmo poškození. Některá videa mohou kompletně zčernat, u jiných se přes obraz objevují různé čáry a z hlediska kvality jsou videa zkrátka nekoukatelná. To ale pořád není ten hlavní problém, který může důvěru Applu neuvěřitelným způsobem podkopat. Objevili se totiž uživatelé, kteří si všimli, že se při pokusu o přehrání těchto poškozených videí objevují různé fotky a videa, které jim nepatří, což je obrovský bezpečnostní problém.

Aktuálně nelze stoprocentně potvrdit, zdali jsou zobrazované fotky a videa skutečně od úplně cizích uživatelů, všechno tomu ale nasvědčuje. Na jednom z fór, kde se tento problém řeší, se objevilo už několik jablíčkářů, kterým se má zobrazovat zcela náhodný obsah – konkrétně například fotky a videa s cizími rodinami, osobami a dětmi, ale také cokoliv jiného. Odinstalace a opětovná instalace iCloudu pro Windows tento problém neřeší a zcela jistě se tedy jedná o problém na straně Applu. Vliv nemá ani to, zdali je využíván Windows 10 nebo Windows 11. Je jasné, že se tyto informace již dostaly i k samotnému Applu, prozatím však nedošlo k vydání žádného prohlášení nebo k opravě. I nadále vás budeme o této situaci informovat.

icloud mac

Dnes nejčtenější

.