Zavřít reklamu

iOS 16 se Applu příliš nepovedl. Systém totiž trpí celou řadou nedokonalostí a chyb, které se navíc jeho tvůrci stále nedaří vychytat do poslední mušky. Postupnými krůčky se však snad k cíli blíží, což dokládá i nový úspěch v betě iOS 16.2. 

Po vydání iOS 16 si začali mnozí majitelé iPhonů 13 Pro a 14 Pro stěžovat na to, že jim začal nesprávně fungovat ProMotion displej u některých systémových animací a tak podobně. Řeč je konkrétně o nejrůznějších zásecích, zpoždění a celkově chování, které absolutně sráží jinak skvělou plynulost displeje díky 120Hz obnovovací frekvenci. Apple sice o tomto problému ví prakticky od jeho vydání a na diskuzních fórech všechny ujišťoval, že na jeho řešení pracuje, v žádném softwarovém updatu však doposud nápravu nenabídl. To se však naštěstí s příchodem iOS 16.2 konečně změní, jelikož poslední beta tohoto systému zasekávající se animace opravuje. 

Ačkoliv Apple zatím neoznámil, kdy přesně se iOS 16.2 veřejnost dočká, s ohledem na standardní délku testování systémů i na informace od nezávislých zdrojů se dá očekávat, že se tak stane zhruba v polovině prosince. Jednat se tak bude velmi pravděpodobně o poslední softwarovou aktualizaci pro iPhony, kterou Apple před Vánoci vydá. Nezbývá tedy než doufat, že se mu podaří dokončit ve skutečně zdařilé formě a jablíčkáři tedy nebudou muset přes Vánoce chybět otravné chyby, které by využívání iPhonů znepříjemňovaly. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.