Zavřít reklamu

Nedílnou součástí jablečného ekosystému je mimo jiné také rodinné sdílení, které poskytuje opravdu mnoho výhod. Součástí rodinného sdílení může být celkově šest uživatelů s tím, že si pak mezi sebou mohou sdílet nákupy, předplatná aplikací, sledovat svou polohu, vyhledávat zařízení a mnoho dalšího. To znamená, že pokud si například jeden uživatel předplatí iCloud nebo nějakou aplikaci, tak k ní  získají přístup také ostatní účastníci rodinného sdílení bez nutnosti dalšího nákupu. V novém iOS 16 se pak Apple rozhodl vylepšit rozhraní rodinného sdílení a v tomto článku se podíváme na 5 tipů z něj. Vrhněme se přímo na věc.

Nový jednodušší přístup

Pokud jste doposud chtěli na vašem iPhonu otevřít nastavení rodinného sdílení, tak jste museli přejít do Nastavení → váš profil → Rodinné sdílení. Nejedná se samozřejmě o nic složitého, v novém iOS 16 se však Apple rozhodl, že přístup k rodinnému sdílení ještě více usnadní, abyste se k němu mohli dostat rychleji. Aktuálně už tak pro otevření rodinného sdílení stačí přejít do aplikace Nastavení, kde už jen nahoře otevřete sekci Rodina. Pak už se zobrazí nové rozhraní předvoleb rodinného sdílení.

rodinné sdílení ios 16

Rodinný seznam úkolů

Součástí nového rozhraní rodinného sdílení je také nová sekce, která nese Rodinný seznam úkolů. Součástí této sekce jsou jakési úkoly pro celou rodinu, po jejichž splnění si můžete být jistí tím, že budete rodinné sdílení využívat na maximum. Jedná se například o nastavení a přidání rodiny do zdravotního ID, sdílení polohy či služby iCloud+, přidání kontaktu pro obnovení apod. Pro zobrazení této sekce stačí otevřít Nastavení → Rodina → Rodinný seznam úkolů, kde už se stačí řídit zobrazenými řádky.

Vytvoření dětského účtu

V případě, že byste chtěli vašemu dítěti pořídit nějaké jablečné zařízení, nejčastěji iPhone, tak byste měli rozhodně zvážit využití dětského účtu. Ten je k dispozici pro všechny děti, a to do 15 let s tím, že po dosažení tohoto roku věku dojde k automatickému přepnutí na klasický účet. Dětský účet pak mohou rodinní příslušníci různě spravovat, mít přehled o tom, co dítě dělá a případně nastavovat také omezení. Vytvoření nového dětského účtu je v iOS 16 hračkou, stačí přejít do Nastavení → Rodina, kde vpravo nahoře klepněte na panáčka s ikonou +. Následně už jen na další obrazovce stiskněte Vytvořit dětský účet a držte se průvodce.

Nastavení členů rodiny

V novém rozhraní rodinného sdílení si můžete také jednoduše zobrazit veškeré členy. To bylo možné i v předchozích verzích iOS, avšak v novém iOS 16 je o mnoho jednodušší provádět jejich veškerou správu a zobrazit si různé potřebné informace. Pokud byste chtěli nastavení členů rodiny zobrazit, stačí přejít do Nastavení → Rodina. Zde pak pro otevření předvoleb na konkrétního člena klepněte. Následně si můžete například zobrazit Apple ID, dále provést nastavení rolí, předplatných, sdílení nákupů a polohy a další. Kromě toho je zde možné členy z rodinného sdílení také odebrat.

Prodloužení limitů přes Zprávy

Jak už jsem zmínil na jedné z předchozích stránek, tak do rodinného sdílení můžete přidat také dětský účet, u kterého lze nastavit všemožná omezení, a to například na využívání aplikací a her, zobrazování obsahu na internetu apod. Pokud dítě nastavený časový limit vyčerpá, tak následně ztratí ke konkrétní aplikaci či čemukoliv jinému přístup. Rodič následně případně může limit ručně prodloužit, a to po předchozí domluvě s dítětem. V novém iOS 16 vás však dítě může o prodloužení limitu požádat skrze Zprávy, takže můžete vše provést na dálku, což se může hodit.

Dnes nejčtenější

.