Zavřít reklamu

Problémy s novými produkty se lepí Applu v posledních dnech a týdnech na paty, tedy alespoň podle stížnosti nešťastných jablíčkářů, které zaplňují sociální sítě a diskuzní fóra a které se točí kolem spousty věcí. Nově je terčem kritiky třeba nabíjení iPhonů 14 Pro, které vyvolává u některých uživatelů náhodné restarty. 

Zejména na Redditu se začínají ve větší míře objevovat příspěvky poukazující na to, že při procesu nabíjení – ať už kabelového či bezdrátového – se nové iPhony 14 Pro zřejmě vinou softwarové chyby klidně i několikrát po sobě restartují, čímž se nabíjení jako takové mírně prodlouží. Restarty se totiž opakují dle slov postižených uživatelů zhruba každých 10 až 20 minut a to jak na první verzi iOS 16, tak i na nyní dostupných iOS 16.0.2 či 16.1 Beta. Bohužel, podpora Applu si s problémem podle dostupných informací neví příliš rady, jelikož postiženým uživatelům radí jen klasické obecné opravy typu obnovení telefonu a tak podobně. 

Ačkoliv Apple už o problému evidentně ví, zatím se k němu nevyjádřil a není proto jasné, jak, respektive kdy jej hodlá vyřešit. Jako nejpravděpodobnější řešení se nicméně jeví softwarová aktualizace, která by mohla být vydána spolu s řadou dalších oprav v horizontu několika dnů. První větší update ve formě iOS 16.1, který kromě oprav přinese i novinky, se pak očekává zhruba za měsíc. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Dnes nejčtenější

.