Zavřít reklamu

Že se iPhony 14 Pro dočkají výměny výřezu za prvek podobný průstřelu nebylo tajemstvím dlouhé měsíce před jejich představením. Extrémně dlouho se však počítalo s tím, že průstřely v displeji budou dva, přičemž jeden bude stejnoměrný kruh a druhý pak ovál. Jen pár dní před odhalením novinek se pak začalo nahlas hovořit o tom, že by mohl Apple oba tyto prvky propojit softwarovým podbarvením tak, aby se z nich stal celistvý ovál a telefon díky tomu působil uhlazenějším dojmem. Jak se však zdá, s tímto upgradem nepočítal zřejmě téměř do samotného konce vývoje tak úplně ani samotný Apple.

Po vydání nových iPhonů se začaly na oficiálním webu Applu objevovat nové podpůrné dokumenty, které jsou zaměřené na jejich funkce. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby ovšem na jednom z těchto dokumentů nebyl iPhone 14 Pro bez Dynamic Islandu, zato však s jedním podlouhlým a jedním rovnoměrným průstřelem – tedy tak, jak jsme jej znali z konceptů. Apple nicméně tento obrázek záhy smazal a nahradil jej aktuálním, tedy s Dynamic Island. Na šablonu a snímek z podpůrného webu Applu se můžete podívat níže, dále v galerii naleznete koncepty, jak měl iPhone 14 Pro vypadat s dvojicí průstřelů vedle sebe. 

Že se z jeho strany nejednalo o nedorozumění mezi grafiky, ale pravděpodobně spíš o “propálení” původních plánů nechtěně Apple potvrdil o chvíli později, když na svůj vývojářský portál nahrál náhledové obrázky pro tvorbu grafických designů pro aplikace a tak podobně, které obsahovaly šablony iPhonů 14 Pro taktéž jen s podlouhlým a stejnoměrným průstřelem vedle sebe. I tyto šablony nicméně Apple záhy stáhl a nahradil je aktualizovanými verzemi s Dynamic Islandem. Je tedy víceméně jasné, že v plánu bylo zprvu něco úplně jiného a je otázkou, proč z toho nakonec sešlo. Zároveň by nebylo příliš divu, kdyby se Apple do budoucna rozhodl, že umožní Dynamic Island deaktivovat a dvojici průstřelů tedy odkrýt za účelem mírného zvětšení zobrazovací plochy. Vše v tomto směru však ukáže až čas, jelikož Apple zatím podobný záměr neoznámil. 

Související články

Dnes nejčtenější

.