Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Léto uteklo jako voda a žáci se již vrátili do škol. Ať už vy, nebo vaše dítě, navštěvujete základní či střední školy, je nutné myslet na vhodnou výbavu. Doba se totiž postupně digitalizuje a většina úkolů tak přechází dokonce i do online prostředí, což nám jasně ukázala distanční výuka. Právě proto je na místě řádně připravit. Pojďme si proto společně posvítit na parádní příslušenství, které vám dokáže výuku a celkové studium zpříjemnit. Tentokrát se totiž zaměříme na způsob uchovávání dat.

Externí disk WD My Passport

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, technologie se neustále posouvají vpřed, díky čemuž máme k dispozici rozsáhlé možnosti. Právě proto je řada učebních materiálů dostupná digitálně a učení se v některých případech přesouvá z tradičních sešitů na naše obrazovky. Důležitou roli hrají také prezentace, jež se připravují prostřednictvím příslušného softwaru – nejčastěji Microsoft PowerPoint. Z tohoto důvodu není na škodu se vybavit kvalitním externím diskem. Ten se dokáže postarat o bezpečné uchování a kategorizaci všech potřebných dokumentů a složek, kdy zároveň poslouží jako celkový archiv.

Tuto roli dokáže na výbornou zastat WD My Passport. Jedná se o externí 2,5″ disk s Micro USB-B připojením a rozhraním USB 3.2 Gen 1. Tento model se vyznačuje svým minimalistickým designem, skvělými přenosovými rychlostmi v řádek desítek MB/s a kvalitním provedením. Aby toho navíc nebylo málo, tak zároveň je k němu k dispozici speciální software pro bezpečné zašifrování vašich dat. Vše tak můžete mít v zabezpečené podobě pod kontrolou a díky šifrování AES 256-bit mít jistotu, že se k vašim dokumentům nikdo nedostane. Externí disk WD My Passport je navíc k dostání v hned několika provedeních. K dispozici je varianta s 1TB, 2TB, 4TB a 5TB úložištěm, přičemž stejně tak si můžete vybrat i mezi černou, červenou a modrou barvou.

Externí disk WD My Passport zakoupíte zde

Externí disk WD Elements SE SSD

Pokud byste ale měli zájem o něco lepší, a především tedy rychlejšího, pak se jako jasná volba jeví externí SSD disk WD Elements SE SSD. Tento kousek disponuje opět připojením Micro USB-B a rozhraním USB 3.2 Gen 1, přičemž jeho hlavní síla tkví v přenosových rychlostech. Rychlost čtení totiž dosahuje až 400 MB/s. Samozřejmě to ale není jen o rychlostech. V případě externího disku je zcela klíčové i jeho zpracování, které se v tomto konkrétním případě vydařilo na výbornou. Zároveň díky tomu disk disponuje skvělou odolností a odolá i případným nárazům, což z něj dělá ideálního parťáka na časté přenášení – například do školy a zpět.

Za zmínku také stojí jeho celková kompaktnost. Disk totiž váží pouhých 27 gramů a pohodlně jej můžete schovat například do kapsy. Díky vysokým přenosovým rychlostem navíc WD Elements SE SSD můžete použít například i pro práci s videem, nebo si na něj nainstalovat nějaké aplikace či hry. Disk je k dostání hned ve dvou variantách – s 480GB a 2TB úložištěm.

Externí disk WD Elements SE SSD zakoupíte zde

Flash disk

Na druhou stranu externí disk nemusí být nejvhodnější pro každého. Pokud hledáte ještě kompaktnější variantu, případně se spokojíte s menším úložištěm, pak je skvělou volbou tradiční flash disky. Flash disky se totiž za poslední roky výrazně posunuly vpřed, díky čemuž si můžete přijít na kapacitnější a podstatně rychlejší modely za rozumnou cenu. Jedná se tedy o parádní variantu pro časté přenášení, a samozřejmě nechybí možnost flash disk v rychlosti schovat do kapsy, nebo třeba upnout na klíče.

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe

Flash disky jsou k dostání v nejrůznějších kapacitách. Skvělou volbou je například SanDisk Ultra Dual Drive Luxe 64GB, který se vyznačuje 64GB úložištěm, rychlostí čtení až 150 MB/s a dokonce nechybí ani 128bitové AES šifrování pro zabezpečení vašich dat. To vše následně doplňuje precizní stylové zpracování s kovovým tělem. Ta samá flashka je navíc k dostání i v dalších variantách, konkrétně s 32GB, 128GB, 256GB, 512GB a 1TB úložištěm.

Prohlédněte si nabídku flash disků zde

Dnes nejčtenější

.