Zavřít reklamu

Jestli něco vyvolává mezi jablíčkáři spousty dohadů, pak je to bezesporu velikost základního úložiště iPhonu 14 Pro. V posledních týdnech jsme totiž měli možnost slyšet jak o tom, že zde Apple nehodlá experimentovat a nasadí proto stejně jako v loňském roce “jen” 128 GB, ale taktéž o tom, že si řada Pro konečně zaslouží více – konkrétně 256 GB. A právě druhá varianta je podle analytiků z TrendForce, kteří se v minulosti již nesčetněkrát trefili přímo do černého, správná. 

Analytici z TrendForce jsou přesvědčeni o tom, že vyšší úložiště řady 14 Pro bude nasazeno jednak kvůli tomu, že fotografické funkce nových iPhonů jsou náročnější na místo a tedy je třeba, aby už v základu jej měly nové telefony dostatek a jednak proto, že potenciální navýšení ceny je třeba něčím odůvodnit. Právě nad cenou telefonů nicméně stále visí otazníky a je tedy možné, že vyšší úložiště bude nakonec oargumentovatelné jen na místo náročnějším fotoaparátem – tedy v případě, že se tak skutečně stane. 

Zda jsou předpovědi analytiků z TrendForce reálné či se nechali i oni napálit nejrůznějšími úniky informací ukáže ostatně už příští týden, který představení nové generace iPhonů přinese. Kromě nich se pak ve středu počítá taktéž s odhalením nové generace Apple Watch a s trochou štěstí i AIrPods Pro 2. Naopak odhalení nových iPadů či Apple TV se zdá být vzhledem k tomu, že má mít Apple v plánu na letošní podzim ještě minimálně jednu Keynote velmi nepravděpodobné. 

Dnes nejčtenější

.