Zavřít reklamu

Oficiální představení iPhonů 14 (Pro) je sice stále ještě dobrý měsíc před námi, minimálně v Applu mají však už nyní jasno o tom, že se z novinek stane obrovský hit. Vyplývá to alespoň z informací z dodavatelského řetězce, který je ze strany Applu opět pobízen k navýšení výroby a to nyní konkrétně o dalších 5 %. Současná objednávka nových iPhonů 14 (Pro) je tak nyní stanovena na 95 milionů kusů. 

Ještě před pár měsíci Apple zřejmě novým iPhonům až tak nevěřil, jelikož u svých dodavatelů objednával něco kolem 80 až 85 milionů kusů novinek. Jen před pár týdny však s tím, že se poptávka zvedá, navýšil objednávky na 90 milionů a nyní pak dokonce na 95 milionů s tím, že všechny iPhony se mají údajně stát velkým hitem. Dodavatelský řetězec si tedy v následujících dnech a týdnech sáhne doslova na dno, jelikož jsou po něm nyní vyžadovány objemy, na které v krátkém čase nebyl v žádném případě zvyklý. 

Poměrně zajímavé je, že už loňské modely byly označovány za velký hit a jejich prodejní překonání tedy bude pro Apple solidní oříšek. Na druhou stranu je ale třeba objektivně dodat, že zatímco iPhone 13, 13 Pro a 13 Pro Max prodejně válely, 13 mini prodejně příliš nezabodoval, kvůli čemuž bude ostatně letos nahrazen modelem 14 Max. Právě ten by tak mohl ve výsledku pomoci “čtrnáctkám” překonat loňskou modelovou řadu, jelikož právě o větší základní model by měl být velmi slušný zájem. 

Související články

Dnes nejčtenější

.